Oaza Młodzieżowa i Dorosłych

Co to takiego?

Jako młodzież oazowa i dorośli oazowicze jesteśmy częścią pewnego ruchu w kościele. Ruch Światło-Życie – tak brzmi jego pełna nazwa – jest jednym z ruchów odnowy Kościoła, owocem Soboru Watykańskiego II. Powstał w Polsce w latach 50-tych XX w., a jego założycielem był Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

„Światło-Życie” oznacza, że naszym wielkim pragnieniem jest, aby Boże Światło – Światło Bożej miłości, Bożej łaski – padało na nasze życie i wypełniało je sobą w całości, żeby nie było w nas już żadnej ciemności (grzechu, lęku itd.)

Nasz założyciel mawiał, że „na spotkanie z Chrystusem możemy iść tylko w postawie otwartej ku braciom, w postawie miłości”, dlatego wszyscy razem tworzymy jedną wielką wspólnotę sióstr i braci, w której staramy się razem spotykać z Jezusem, wciąż coraz bardziej Go poznawać, uczyć się z Nim rozmawiać i z odwagą mówić o Nim innym; ale nade wszystko uczymy się kochać tak jak On nas kocha.

 

Kiedy się spotykamy i co dokładnie robimy?

Spotykamy się w każdy piątek o godz. 18:00. Rozpoczynamy wspólną Mszą Świętą w naszym parafialnym kościele, po której udajemy się do salki. Tam z kolei bawimy się, dzielimy ze sobą naszymi radościami, wspieramy w trudnych chwilach, uczymy nowych piosenek, gramy razem w gry, organizujemy różnego rodzaju akcje, przygotowujemy msze święte, rekolekcje, dramy, i można by tak długo wymieniać, ale istotą naszych spotkań jest ten moment, gdy rozchodzimy się na spotkania w małych grupach formacyjnych (w zależności od wieku), gdzie rozmawiamy o Bogu, odkrywamy Go czytając Pismo Święte i dzielimy się tym, jak On działa w naszym życiu. Każdy z nas chce być żywym chrześcijaninem, zaangażowanym w życie parafii; Nowym Człowiekiem – przyjacielem Jezusa wypełnionym Duchem Świętym, Bożą mocą i nauką, dlatego chcemy się wspólnie modlić, bo właśnie „ten, kto prowadzi życie modlitwy jest żywym chrześcijaninem” (ks. Franciszek Blachnicki).

Nad wszystkim czuwają: nasz Moderator – ks. Piotr Poćwiardowski i jego Animatorzy, czyli osoby, które przeszły już podstawową formację Ruchu Światło-Życie.


Chcesz dołączyć do naszej oazowej rodziny?

Nic prostszego! Pogadaj z ks. Piotrem

To co, widzimy się w piątek o 18:00?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.