XIV Niedziela zwykła (07.07.2024)

  1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu ostatnia msza niedzielna jest przesunięta z godz. 17:00 na 20:30.
  2. Msza wotywna ku czci Ducha Świętego, z podziękowaniem za Jego dary oraz o uzdrowienie obecnych na niej będzie w II piątek miesiąca, 12.07. o godz. 18:00, a po niej modlitwa o uzdrowienie przed Najśw. Sakramentem wraz ze wspólnotą ewangelizacyjną Koinonia Jan Chrzeciciel.
  3. W sobotę, 13.07.(dzień fatimski) Msza wieczorna będzie w int. dzieci – od Rodziców Z Żywego Różańca, zapraszamy też na różaniec fatimski w formie procesyjnej bezpośrednio po Mszy wieczornej.
  4. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę diecezjalną na Jasną Górę, która odbędzie się w dn. 21-31.07. Przewodnikiem grupy zielono-żółtej jest ks. Grzegorz Białczyk z parafii w Łochowie. Mam nadzieję, że dołączą pątnicy także i z naszej parafii. Na stoliku pod chórem jest skrzynka, do której można wrzucać swoje intencje powierzając je modlitwom pielgrzymów w ich pątniczej drodze. Skrzynka będzie wystawiona do czwartku 18.07. Jest to także okazja do materialnego wsparcia pielgrzymki.
  5. W zakrystii lub biurze parafialnym zapisujemy już chętnych na pielgrzymkę autokarową do korzeni – do Pelplina, która będzie w sobotę, 28.09. Jeśli ktoś chce jechać, to nie warto odwlekać zgłoszenia, bo później może zabraknąć miejsc w autokarze.
  6. Czytajmy prasę katolicką. Przewodnik Katolicki tym razem poświęcony osobie św. Benedykta z Nursji (wspomnienie w czwartek – 11.07.), Patrona Europy, który „patrzył na Boga, dlatego widział człowieka”. Polecam m.in. „Jak ocalić wiarę w Europie?”
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Franciszek Rzodkiewicz, l. 88, z ul. Rudzikowej; śp. Gustaw Dyka, l. 77, z ul. Motylowej; śp. Leonard Richert, l. 84 z ul. Kormoranów i śp. Janusz Paszkiewicz, l. 88, z bloku przy ul. Sowiej; szczegóły jego pogrzebu jeszcze do ustalenia, Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie
  8. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom, młodzieży i tym, którzy korzystają z urlopów – dobrych i bezpiecznych wakacji.