Domowy Kościół

Kościół Domowy jest istotnym spoiwem, który przyczynia się do budowania głębszych relacji z Bogiem i między małżonkami.

Dom jest symbolem tego, co każdemu człowiekowi bliskie i drogie, – oznacza też wspólnotę rodzinną, połączoną harmonijnie ze Stwórcą. Kościół Domowy jest zatem wspólnotą Boga, rodziny i żywego Kościoła. Ma on za zadanie krzewienie postawy oddania i zawierzenia się Chrystusowi, poprzez codzienne obowiązki względem rodziny, jak również dążyć do pełnej komunii z Bogiem.

Rodziny należące do Domowego Kościoła, skupione są w Kręgi, które spotykają się raz w miesiącu na wspólnej modlitwie, dzieleniu się słowem Bożym oraz dzieleniu się życiem, podczas którego omawiane są także zwykłe problemy egzystencjalne ich członków. Więzi, które łączą wspólnotę Domowego Kościoła powodują, że wśród rodzin nawiązują się przyjaźnie. Formacja zakłada także wyjazdy na różnego rodzaju rekolekcje dla rodzin.

Budowanie komunii z Bogiem poprzez Domowy Kościół pozwala zatem wyraźniej widzieć obraz Boga w rodzinie, Kościele oraz wspólnie przeżywać i wyznawać wiarę.

 

            Serdecznie zapraszamy małżeństwa do włączenia się we wspólnotę Domowego Kościoła. Szczegółowe informacje można uzyskać u każdego z księży naszej Parafii.

 

Kalendarz DK

czerwiec 2024

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
  • DK 8+2 (pomoc)
3
4
5
6
7
8
9
  • DK, Oaza. Zakończenie roku formacyjnego
10
11
12
13
14
15
  • Randka DK
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.