Wolontariat Osowa Góra

Głównym celem Wolontariatu Osowa Góra było wpierw promowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a także przygotowanie i realizacja Dni w Diecezjach, kiedy to mieli przyjechać do naszej Parafii pielgrzymi z różnych stron świata. Obecnie grupa młodych ludzi pragnie udzielać się charytatywnie na rzecz innych, a szczególnie dzieci oraz osób starszych i chorych.

Nasza grupa liczy 15 osób. Zorganizowaliśmy wiele akcji, m.in.: promowanie ŚDM w Zespole Szkół nr 24 w Bydgoszczy, paczki świąteczne dla dzieci zaangażowanych przy Parafii oraz tych z uboższych rodzin („Błogosławieni Miłosierni”), odwiedzamy chorych, dla których przygotowujemy kartki świąteczne. To my wraz z ks. Dominikiem z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski rozprowadzaliśmy kropielniczki domowe, które mają przypomnieć rodzinom o zobowiązaniach wynikających z przyjęcia sakramentu chrztu świętego. Przygotowaliśmy czuwanie w naszej wspólnocie przy Krzyżu i Ikonie Salus Populi Romani (symbolach Światowych Dni Młodzieży). Teraz chcemy promować Światowe Dni Młodzieży w Panamie i duchowo się do nich przygotowywać, a przy okazji kontynuować wiele akcji charytatywnych. Jednocześnie wspólnie się bawić, modlić, wyjeżdżać i spędzać razem czas.

Spotykamy się raz/dwa razy w miesiącu we wcześniej ustalonym terminie. Nasz wolontariat nie narzuca nikomu jego zaangażowania (na ile możesz, na tyle się angażujesz). Wiemy, że każdy ma swoje obowiązki (szkoła, studia, praca), ale wspólnie możemy dokonywać rzeczy wielkich i pięknych.

PRZYJDŹ I DZIAŁAJ Z NAMI, BO CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!!! JEŚLI CHCESZ DOŁĄCZYĆ I POMAGAĆ, TO ZGŁOŚ SIĘ DO KS. DOMINIKA!!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.