Schola parafialna

Schola parafialna gromadzi ludzi, którzy mimo różnicy wieku, wykształcenia czy zainteresowań, chcą razem wielbić Boga, wykorzystując swoje talenty muzyczne. W gronie instrumentalistów i wokalistów opracowujemy utwory, którymi staramy się ubogacać niedzielne Msze święte, uroczystości kościelne. Uważamy, że śpiew to nie tylko upiększenie liturgii, ale jej integralna część.

W swoim repertuarze posiadamy utwory o zróżnicowanym charakterze muzycznym: od pełnych Ducha Bożego piosenek religijnych po majestatyczne pieśni chóralne. Część z nich zgromadziliśmy na dwóch nagranych płytach. Wierzymy, że naszym śpiewem i grą na instrumentach oddajemy chwałę Bogu i jednocześnie pomagamy w modlitwie innym.

W ciągu kilku lat pracy Schola odnosiła sukcesy, reprezentując parafię na festiwalach piosenki religijnej. Największym z nich było zdobycie pierwszej nagrody na XV Metropolitalnym Festiwalu Piosenki Religijnej Jastarnia–Jurata–Chałupy a.d. 2014.

Wciąż się zmieniamy. Zmienia się nie tylko nasz repertuar, ale również skład. Ponieważ chcemy się rozwijać, jesteśmy otwarci na obecność każdego, kto umie śpiewać lub grać na instrumentach i w ten sposób chce modlić się razem z nami.

Zapraszamy! Próby Scholi odbywają się w czwartki o godz. 19:00.

Śpiewamy najczęściej podczas Mszy świętych niedzielnych o godzinie 10:30.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.