V Niedziela Wielkanocna

  1. Maturzystów zapraszamy na Mszę Świętą sprawowaną w ich intencji (jutro – w poniedziałek) 29.04., o godz. 18.00 w naszym kościele. Wspólnie będziemy się modlić o dary Ducha Świętego oraz opiekę św. Józefa z Kupertynu na czas egzaminu dojrzałości. Po Mszy zapraszamy te na agapę do kawiarenki.
  2. Dzieci I-komunijne wraz zapraszamy na kolejną próbę we wtorek, 30.04. o godz. 16:00.
  3. Od środy, 1-go maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny. Odprawiane będą w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele – o 16:30.
  4. W I czwartek miesiąca, 02.05. po Mszy wieczornej adoracja całonocna Najśw. Sakramentu do godz. 7:30 w piątek, 03.05.
  5. W piątek, 03.05 obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. W naszym kościele Msze Święte jak w każda niedzielę (+ dodatkowa – ślubna o godz. 15:30), a nabożeństwo majowe o godz. 20:30 zakończone Apelem Jasnogórskim. Jest to także I piątek miesiąca, ale nie będzie wyznaczonej godz. na spowiedź. Będziemy spowiadać podczas Mszy i krótko przed nimi. Warto przypomnieć, że do istoty praktyki 9 pierwszych piątków miesiąca należy Komunia św. wynagradzająca w piątek, a nie spowiedź w tym dniu- spowiedź można odbyć wcześniej.
  6. W I sobotę, 04.05 – godzinki maryjne o 6:30, a po Mszy porannej nabożeństwo wynagradzające zgodnie z życzeniem Matki Bożej z Fatimy. Ks. Szymon odwiedzi swoich chorych w I sobotę (jak zwykle), a ks. Paweł – w piątek, 10.05.br.
  7. Chętnych na pielgrzymkę do korzeni (do Kołobrzegu) w sobotę, 22.06. prosimy zgłaszanie się już teraz, bo trzeba wcześniej zamówić odpowiedni autobus. Koszt przejazdu – 120 zł.
  8. Stowarzyszenie ALWERNIA zaprasza na bezpłatny cykl treningu asertywności. Start w piątek, 10.05, w siedzibie Alwerni przy ul. Dworcowej 87. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie i na ulotkach.
  9. Polecamy Przewodnik Katolicki z dodatkiem „5 minut z Bogiem” na maj, A w numerze m.in. o zdrowej pobożności maryjnej i o tym, jak się rodziła; o dorosłych, którzy się chrzczą – dlaczego zostają katolikami? A także o ziemi maryjnej w USA i różnych wizerunkach Maryi oraz ich głębokiej symbolice.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Teresa Bojkowska, l. 71, z ul. Jarząbkowej oraz śp. Barbara Kuras, l. 69, z ul. Koguciej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie