IV Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna cały Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do modlitwy wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Powołań: w dni powszednie – różaniec pół godziny przed Msza wieczorną w intencji nowych powołań do służby w Kościele, a w czwartek adoracja Najśw. Sakramentu – po Mszy wieczornej do północy.
 2. Osoby, które chciałyby dołączyć do wspólnoty modlącej się w intencji powołań i za powołanych, prosimy o wpisanie się na listę wyłożoną na stoliku.
 3. Dzisiaj spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30, a po niej ciąg dalszy w kawiarence.
 4. We wtorek, 23.04. – pierwsza próba z dziećmi przed uroczystością I-komunii św. w kościele o godz. 16:00.
 5. We wtorek, 23.04. obchodzimy Uroczystość św. Wojciech, bpa i męcz., głównego patrona Polski. W czwartek, 25.04. – święto św. Marka Ewangelisty.
 6. W tym tygodniu możemy przyjąć int. mszalne na: poniedziałek, środa, czwartek (rano) i piątek wieczorem. Zapraszamy do biura parafialnego.
 7. Organizujemy w parafii kolejne (już ósme) Zawierzenie Maryi. Odbędzie się ono 26 maja, a poprzedzone będzie 33-dniowym przygotowaniem indywidualnym, które rozpocznie się już we wtorek, 23.04.br. Osoby, które chcą się zawierzyć po raz pierwszy, jak i te, które chcą odnowić swoje zawierzenie, prosimy o zgłoszenie do Ani Maćkowskiej, koordynatorki przygotowania (tel. 668 810 758).
 8. Maturzystów zapraszamy na Msze Świętą sprawowaną w ich intencji (jutro) 29 kwietnia 2024 o godz. 18.00 w naszym Kościele. Wspólnie będziemy się modlić o dary Ducha Świętego oraz opiekę św. Józefa z Kupertynu na czas egzaminu dojrzałości.
 9. Zapraszamy do zapisów na oazy wakacyjne! Zadbajmy o rozwój duchowy naszych dzieci i młodzieży, wysyłając ich na niezapomniane rekolekcje. Więcej informacji na stronie www.oaza.bydgoszcz.pl.
 10. Polecamy Przewodnik Katolicki. A w nim o powołaniach, ale nie tylko dla księży; o godności ludzkiej pod ostrzałem czasu (w nawiązaniu do dokumentu Dignitas infinita); o modlitwie wstawienniczej – że to więcej niż słowa; a także: „Weź mnie zostaw!” – czyli o tym, jak rozmawiać z nastolatkiem.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i obchody Dnia Dobra w ub. niedzielę. Do puszek na rehabilitację małego niepełnosprawnego Olka zebraliśmy 13 518,14 zł. Rodzina bardzo serdecznie dziękuje wszystkich ofiarodawcom (p. Ewa – mama Olka).