Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego (12.05.2024)

 1. Dziś, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego dzieci z kl. III przyjmą uroczyście P. Jezusa w Komunii św. podczas Mszy o godz. 10:30. A od poniedziałku do piątku potrwa „biały tydzień” – czyli czas dziękczynienia i pogłębiania wiary i relacji z P. Jezusem.
 2. Dzisiaj te znasza młodzież oazowa kwestuje do puszek na fundusz ich rekolekcji letnich. Wesprzyjmy tę zbiórkę, aby jak najwięcej z nich mogło przeżyć oazę.
 3. W maju zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej: w dni powszednie – po Mszy wieczornej, w niedziele – o 16:30.
 4. W poniedziałek, 13.05. różaniec fatimski o godz. 20:30 – zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 5. Kolejne spotkanie osób niepełnosprawnych będzie w sobotę, 18.05. o godz. 11:00 w salce Dziadka na parterze.
 6. Za tydzień – Niedziela Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres wielkanocny. Przygotujmy się na to wydarzenie uczestnicząc w Nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą odprawiamy po wieczornej Mszy Św. wraz z nabożeństwem majowym. W związku z tym w przyszłą sobotę wieczorem Msza św. będzie z wigilii Zesłania Ducha Świętego (bardziej rozbudowana liturgia), a po Mszy czuwanie modlitewne, które zakończymy o godz. 21:00. Zapraszamy na nie szczególnie kandydatów do bierzmowani wraz z ich rodzicami.
 7. Młodzież, która przystąpi w tym roku do sakramentu bierzmowania (w piątek 24 maja), zapraszamy na próbę liturgiczną we wtorek 21 maja po Mszy wieczornej. Spowiedź dla kandydatów, rodziców oraz ich świadków odbędzie się w czwartek, 23 maja, po Mszy wieczornej.
 8. Przypominamy też o obowiązku spowiedzi i Komunii św. w okresie wielkanocnym (II przykazanie kościelne).
 9. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do korzeni (do Kołobrzegu) na sobotę, 22.06. Koszt przejazdu – 120 zł. Osoby zapisane prosimy o wpłatę jako potwierdzenie.
 10. Zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny: w niedzielę. 26.05. (Dzień Matki): start że Starego Rynku o godz. 14.00 do Bazyliki. Tam wiele atrakcji: min. dmuchana zjeżdżalnia, posiłek, konkursy plastyczne, sportowe oraz o godz. 15.00 występ zespołu Arka Noego.
 11. Czytajmy Przewodnik Katolicki, w nim m.in. o tym dlaczego Jezus musiał odejść.
 12. Odszedł do wieczności śp. Leon Klimczyk, l. 83, z ul. Grunwaldzkiej. Ostatnie pożegnanie wraz ze Mszą św. będzie w kaplicy krematoriom w środę, a Msza św. pogrzebowa w sobotę, 25.05. o godz. 13:00, po niej pochówek urny na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek