III Niedziela Wielkanocna – Biblijna (14.04.2024)

 1. Przeżywana dzisiaj w Polsce Niedziela Biblijna pod hasłem „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie?” jest zarazem ósmym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Niech skłoni nas, aby sięgnąć po Biblię i na jej kartach spotkać się osobiście ze słowem Bożym, które jest żywe i skuteczne.
 2. Dziś przeżywamy także „Dzień dobra” (święto wolontariuszy Caritas) połączony ze zbiórka do puszek na rehabilitację Olka – naszego małego parafianina. Cały czas zachęcamy do tego, aby zostać wolontariuszem Caritas, aby dobra było jeszcze więcej.
 3. Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przed I komunią – dzisiaj (w niedzielę, 14.04.) – rozpocznie się Mszą o godz. 12.00.
 4. Osoby zapisane na pielgrzymkę „do korzeni” (do Gniezna) prosimy o wpłatę 40 zł do Ks. Proboszcza. Wyjazd w sobotę, 20.04., zbiórka o godz. 7:00. pod Netto.
 5. Spotkanie niepełnosprawnych w najbliższą sobotę, 20.04. o godz. 11:00 w salce Dziadka na parterze.
 6. Kandydaci do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych spotkanie formacyjne, będą mieli w przyszła niedzielę, 21.04. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30, a po niej ciąg dalszy w kawiarence.
 7. Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego, ks. dr Marcin Chrostowski, Duszpasterz ds. Formacji Biblijnej Diecezji Bydgoskiej (i nasz były praktykant) zaprasza na spotkanie ze Słowem Bożym pt. Jak lektura Biblii przemienia życie. We wtorek, 16 kwietnia br., o godz. 17.00 w Parafii Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy: w Kościele Nawiedzenia (czyli mniejszym), ul. Ks. J. Popiełuszki 3. Wstęp wolny.
 8. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na pielgrzymkę do Poznania w przyszłą niedzielę, 21.04. W programie wizyta w Arcybiskupim Seminarium Duchownym, obiad z klerykami naszej diecezji i zwiedzanie poznańskiej katedry z przewodnikiem. Zbiórka pod kościołem Świętej Trójcy o godz. 7:15, a wyjazd o 7:30. Koszt 80zl. Zainteresowani niech zgłoszą się do Ks. Proboszcza albo do p. Katarzyny Chachuły.
 9. Serdecznie zapraszam na rekolekcje dla rodzin, które wraz Diakonią Ewangelizacji poprowadzę w Sanktuarium Matki Bożej w Swarzenie (nad Zatoką Pucką, niecałe 5 km do morza) w I tygodniu wakacji letnich. Zapewniona będzie opieka Diakonii Wychowawczej nad dziećmi. Więcej szczegółów bezpośrednio u Ks. Proboszcza. A dzieci i młodzież zachęcamy do udziału w letnich rekolekcjach oazowych. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na zielonych ulotkach.
 10. W Przewodniku Katolickim na Tydzień Biblijny: o tym, że Pismo Święte jest nie tylko do czytania: o pokolorowanej Biblii a w artykule „To nie jest bajka” – o tym, jak pomóc dziecku zapoznać się z Biblią; a także: „Ochrzczone państwo” – w nawiązaniu do obchodzonego dzisiaj (14 kwietnia) święta chrztu Polski; oraz o depresji u nastolatków – czy można pomylić ją z lenistwem, jakie zachowania winny nas zaniepokoić i kiedy pomocy szukać u psychologa, a kiedy u psychiatry.
 11. W minionym tygodniu przeszli do wieczności: śp. Maria Król, l. 71, z ul. Czyżykowej i śp. Marek Mucha, l. 63, z ul. Kormoranów. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie