Liturgiczna Służba Ołtarza

logo-ministranci

Liturgiczna Służba Ołtarza to grupa ministrantów i lektorów. Jesteśmy w różnym wieku – od najmłodszych z pierwszej klasy szkoły podstawowej po dorosłych mężczyzn (mężów i ojców). Naszym głównym zadaniem jest czytanie Słowa Bożego (lektorzy) i posługa przy ołtarzu (ministranci). Opiekę nad nami sprawuje ks. Dominik Krawczak. LSO to nie tylko służba na cześć Pana, ale także: wspólne wyjazdy, turnieje, dzięki którym stajemy się jednym zespołem.

Co roku udajemy się na PiM (olimpiada dla ministrantów i lektorów w ramach pielgrzymki ministrantów) do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze, uczęszczamy na salę gimnastyczną co piątek, jeździmy na zjazdy diecezjalne (Zjazd LSO czy Dzień Lektora), podczas których wraz z przedstawicielami różnych parafii naszej Diecezji modlimy się podczas Mszy Świętej, rozgrywamy mecze piłki nożnej i konkursy wiedzy liturgicznej oraz rywalizujemy w konkurencjach sprawnościowych, a na zakończenie bierzemy udział we wspólnych piknikach.

Zbiórki ministrantów odbywają się w soboty o godz. 9.30 (ministranci), a dla lektorów są organizowane raz w miesiącu (we wcześniej ustalonym terminie).

Przyjdź na nasze spotkanie lub zgłoś się do naszego opiekuna ks. Dominika

i poczuj radość bycia w zespole Pana!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.