Męczennicy
Polichromia (tj. malowidło wielobarwne) na lewej ścianie kościoła przedstawia Orszak Męczenników, którzy odpowiedzieli na wezwanie Chrystusa: "Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dzień bierze krzyż swój i niech mnie naśladuje! Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z Mego powodu, ten je zachowa" (Łk 9, 23-24). Malowidło nawiązuje do idei czerwonej korony z objawienia św. Maksymiliana Kolbego, która jest alegorią jego męczeńskiej śmierci.
Za Chrystusem dźwigającym krzyż idą: święci Apostołowie Piotr i Paweł - jako filary Kościoła, św. Stanisław ze Szczepanowa i św. Wojciech - główni Patroni Polski, dalej św. Maksymilian M. Kolbe - Patron Parafi, bł. Jerzy Popiełuszko, bł. Biskup Michał Kozal - współpatron Diecezji Bydgoskiej. Następnie ośmiu księży - męczenników z okresu II Wojny Światowej, wśród nich dwóch związanych szczególnie z Bydgoszczą: bł. Antoni Świadek i bł. Franciszek Dachtera. Orszak zamyka bł. Bronisław Kostkowski - kleryk, który przed wstąpieniem do włocławskiego seminarium, mieszkał w Bydgoszczy i tu zdawał maturę.
Polichromia jest dziełem bydgoskiego artysty malarza Piotra Kiepuszewskiego i tworzy całość z witrażami o tematyce maksymiliańskiej.
/od prawej/
Jezus Chrystus
św. Piotr Apostoł
św. Paweł Apostoł
/od prawej/
św. Stanisław, Patron Polski
św. Wojciech, Patron Polski
św. Maksymilian M. Kolbe, Patron Parafii
/od prawej/
bł. ks. Jerzy Popiełuszko
bł. bp Michał Kozal, współpatron Diecezji Bydgoskiej
bł. Stanisław Kubski
bł. Marian Skrzypczak
/od prawej/
bł. Jan Nepomucen Chrzan
bł. Antoni Świadek
bł. Władysław Demski
/od prawej/
bł. Władysław Mączkowski
bł. Aleksy Sobaszek
bł. Franciszek Dachtera
bł. Bronisław Kostkowski
Kościół Uwielbiony
Polichromia (tj. malowidło wielobarwne) na prawej ścianie kościoła przedstawia Orszak Wyznawców, którzy odpowiedzieli na wezwanie Chrystusa: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą" (Mt 5, 8). Malowidło nawiązuje do idei białej korony z objawienia św. Maksymiliana Kolbego, która jest alegorią jego czystości.
Jezus Chrystus w linii prostej z pozostałymi Osobami Trójcy Świętej (Duch Święty w postaci gołębicy i Bóg Ojciec) otoczony jest świętymi osobami, które w sposób szczególny realizowały Jego wezwanie z Kazania na Górze. Dlatego towarzyszy Mu zastęp aniołów, a także przede wszystkie Maryja. Jest również św. Franciszek z Asyżu, założyciel zakonu franciszkanów, do którego wstąpił św. Maksymilian M. Kolbe, św. Kinga, dziewica - żona Bolesława Wstydliwego, św. Jadwiga Królowa, św. Kazimierz Królewicz oraz święci naszych czasów: św. Faustyna Kowalska - Apostołka Bożego Miłosierdzia i św. Jan Paweł II.
Polichromia jest dziełem bydgoskiego artysty malarza Piotra Kiepuszewskiego i tworzy całość z witrażami o tematyce maksymiliańskiej.
/od lewej/
Maryja, Matka Boża
Jezus Chrystus
św. Franciszek
/od lewej/
św. Kinga
św. Jadwiga Królowa
św. Kazimierz Królewicz
/od lewej/
św. Faustyna Kowalska
św. Jan Paweł II