II Niedziela Wielkanocna – Święto Bożego Miłosierdzia

 1. Dzisiejszą niedzielą, zwaną w tradycji „białą” albo „przewodnią”, kończymy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. W to Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez św. Jana Pawła II zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 14:30, które zakończy Koronka o godz. 15:00. Podczas Mszy o godz. 17:00 Ks. Biskup Krzysztof ochrzci dwoje dzieci z rodzin wielodzietnych. Przyjmiemy też nowy krąg do wspólnoty Domowego Kościoła.
 2. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Z całego serca dziękuję tym, którzy swą ofiarnością wspomagają dzieła miłosierdzia w naszej parafii: prowadzenie Parafialnego Zespołu Caritas, zbiórki żywności przed świętami, zbiórki odzieży. Bóg zapłać! Caritas wciąż potrzebuje wolontariuszy, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Proszę o bezpośredni kontakt tych, którzy mogą i chcą pomóc.
 3. Jutro, w poniedziałek 08,04. obchodzimy przesuniętą Uroczystość Zwiastowania Pańskiego: będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 10:30, a na każdej Mszy będzie podjęcie lub odnowienie duchowej adopcji dziecka poczętego.
 4. We wtorek biuro będzie czynne tylko w godz. popołudniowych (ze względu na moją nieobecność spowodowaną udziałem w diecezjalnej pielgrzymce do Rzymu). Proszę też, aby w sprawach cmentarnych (w wyjątkiem pogrzebu) nie przychodzić pod moją nieobecność.
 5. W II piątek miesiąca Msza wotywna ku czci Ducha Świętego, z podziękowaniem na Jego dary i modlitwą o uzdrowienie – o godz. 18:00. Po Mszy także spotkanie modlitewne ze świadectwem i modlitwa uwielbienia przed Najśw. Sakramentem.
 6. W sobotę, 13.04. różaniec fatimski o godz. 17:30; a o 20:00 zapraszamy na kolejna randkę małżeńską w kawiarence.
 7. Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, w przyszła niedzielę, 14.04., będziemy przeżywać będziemy Dzień Dobra czyli święto wolontariuszy Caritas. Przeprowadzimy zbiórkę do puszek na wparcie dla naszego parafianina małego Olka, który jest sparaliżowany po traumatycznym porodzie i wymaga ciągłej kosztownej rehabilitacji.
 8. Spotkanie rodziców i dzieci I-komunijnych będzie w przyszła niedzielę, rozpocznie się Mszą o godz. 12:00 i po niej spotkanie.
 9. Przyszłą niedzielę (III wielkanocną) będziemy obchodzić jako Niedzielą Biblijną i narodowy dzień czytania Pisma Świętego.
 10. Od jutra powracamy do kaplicy dnia codziennego – tam będą Msze Święte (z wyjątkiem środy wieczora, I i II piątku oraz I soboty). Zapraszamy do adoracji P. Jezusa po Mszach wieczornych do godz. 19:30, a w czwartki do 24:00.
 11. Grupę wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie proponuje Stowarzyszenie Alwernia już od czwartku 04.04. (godz. 17:30-19:00), ul. Dworcowa 87 (domofon 23). Udział bezpłatny. Więcej – na stronie www.alwernia.bydgoszcz.pl;
 12. Zapraszam na rekolekcje dla rodzin, które wraz Diakonią Ewangelizacji poprowadzę w Sanktuarium Matki Bożej w Swarzenie, w I tygodniu wakacji letnich. Więcej szczegółów bezpośrednio u Ks. Proboszcza.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim dziś o tym jak się ma miłosierdzie Boże do sprawiedliwości;  Jeśli chodzi o księży, sezon ochronny nie obowiązuje, można sobie używać, ile dusza zapragnie – kulisy zatrzymania ks. Michała Olszewskiego; i o tym, że Polacy zawierają coraz mniej małżeństw; są tacy, którzy decydują się na taki krok po wielu latach bycia razem.
 14. Nie zapomnijmy dziś o obowiązku udziału w lokalnych wyborach samorządowych.
 15. Do wieczności odeszła śp. Elżbieta Wtorek, l. 61, z ul. Biedronkowej. Wieczny odpoczynek