Święta Zmartwychwstania Pańskiego (31.03.-01.04.2024)

 1. Wszystkim Drogim Parafianom i Sympatykom naszego kościoła w ten Dzień Zmartwychwstania Pańskiego składam najserdeczniejsze życzenia: życzę Wam doświadczenia żyjącego Chrystusa – Tego, który jest większy od każdej naszej ciemności, smutku, grzechu, lęku. Niech On rozraduje Wasze serca, a Jego Zmartwychwstanie umacnia nadzieję w tym życiu i na życie wieczne! Alleluja!
 2. Komunikat Ks. Biskupa nt. obchodów 20-lecia Diecezji Bydgoskiej: ZAPROSZENIE na uroczystą Eucharystię w bazylice św. Wincentego na Bielawkach w sobotę, 6 kwietnia o godz. 12:00.
 3. Bóg zapłać za piękny Wasz wkład całe Triduum Paschalne: serdecznie dziękuję LSO pod kierunkiem Ks. Szymona i Karola, komentatorkom i służbie ładu pod wodzą p. Mirosławy, także ekipie – za przygotowanie Grobu Pańskiego, scholi pod kierunkiem p. Karoliny; pp. Halinie i Dorocie wraz z ekipami – za posprzątanie i dekorację kościoła, p. Bernadecie za czyste i wyprasowane obrusy i szaty; wszystkim, którzy przynieśli kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego – „Bóg zapłać!”.
 4. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Mamy szczególny powód, aby włączyć się we wspólną modlitwę koronką o godz. 15:00, prosząc Boga Miłosierdzia o ratunek dla świata i o pokój na Ukrainie i w Europie.
 5. W Poniedziałek Wielkanocny, Zapraszamy na wspólne świętowanie i przedłużenie radości Zmartwychwstania. Msze Święte jak w każdą niedzielę, a składką wspomożemy KUL i inne katolickie uczelnie.
 6. Najbliższy piątek w Oktawie Wielkanocy traci swój charakter pokutny: nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zakaz udziału w zabawach hucznych.
 7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po południu będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 14:30, które zakończy Koronka o godz. 15:00. Będzie też u nas Ks. Biskup, którzy ochrzci dwoje dzieci z rodzin wielodzietnych wyjątkowo na Mszy o godz. 17:00.
 8. W ramach obchodów 20-lecia diecezji organizujemy autobus z dekanatu na Pielgrzymkę do korzeni, tj. do Gniezna, w sobotę, 20.04. br. Pielgrzymi pokryją tylko koszt przejazdu, wszystko inne na miejscu, tzn. zwiedzanie katedry z przewodnikiem, wstęp do Muzeum Archidiecezjalnego, obiad w seminarium duchownym – będą za darmo. Chętnych prosimy o szybkie zgłoszenie w zakrystii/biurze parafialnym.
 9. Grupę wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie proponuje Stowarzyszenie ALWERNIA od czwartku 04.04. (godz. 17:30-19:00), ul. Dworcowa 87, domofon 23. Udział w grupie jest bezpłatny. Telefon kontaktowy: 693 670 565. Więcej – na stronie: www.alwernia.bydgoszcz.pl
 10. Świąteczny nr  Przewodnika Katolickiego zawiera modlitewnik „5 min. z Bogiem” na kwiecień. Polecamy także Mały Przewodnik dla dzieci.
 11. Tuż przed świętami odeszła do wieczności śp. Regina Misiak (l. 86) z ul. Głuszcowej. Jej pogrzeb będzie w środę, 03.04. – Msza pogrzebowa o godz. 11:00 w naszym kościele, po niej pochówek urny z prochami na naszym cmentarzu w Osówcu. Wieczny odpoczynek