Odwiedziny wolontariuszy ŚDM u chorych

[Wróć do listy galerii…]

23 grudnia (tuż przed Świętami) wolontariusze ŚDM udali się wraz z kapłanami naszej Parafii: ks. Dominikiem i ks. Piotrem do chorych i starszych osób. Dziękując za ich ofiarę w intencji młodych ludzi i zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, modlili się wraz z nimi, przygotowali własnoręcznie kartki świąteczne z życzeniami i zapewnili o swojej pamięci i wdzięczności. Napisali również krótki list:
„Kochani! Codziennie dziękujemy Bogu, że Was mamy. Wspieracie nas duchowo, modlicie się, ofiarujecie swój czas pomagając nam w sposób cenniejszy niż ktokolwiek inny – wierząc w nas.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chcemy życzyć Wam wszystkiego co najlepsze. Aż trudno wymieniać czego dokładnie… Jesteście Aniołami na tej ziemi. Jednak przede wszystkim życzymy zdrowia, pogody ducha, radości z życia, wiary, że cokolwiek się w Waszym życiu dzieje, jest wolą naszego Pana i wielką łaską płynącą od Niego. On nad Wami czuwa i kocha Was miłością odwieczną, wielką i niepojętą. Przychodząc na ten świat w ubogiej stajence będzie myślał o Was, o ogromnym szczęściu, jakim dla Niego jesteście. Dla nas natomiast jesteście cudem. Uczycie pokory, cnót i zawierzenia Jemu całego swojego życia. Niech Wam Bóg błogosławi! Dziękujemy!”.

Odwiedzone osoby nie kryły wzruszenia i zadowolenia, że młodzież o nich pamięta.