- Dziś u nas uroczysta I Komunia św. dzieci z klas III podczas Mszy o godz. 10:30. A potem „biały tydzień” do piątku włącznie.
- Na nabożeństwo majowe zapraszamy dzisiaj (w niedzielę) popołudniu o godz. 16:40. A w dni powszednie – bezpośrednio po Mszy wieczornej.
- Spotkanie dla młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania w dniu 19 VI, odbędzie się w poniedziałek (11 V) o godz. 19:00. Spotkania indywidualne w biurze parafialnym. Kandydaci przynoszą wszystkie wymagane dokumenty.
- W środę, 13.05. Msza św. w int. dzieci od rodziców z Żywego Różańca o godz. 18:00, a nabożeństwo fatimskie, tzn. różaniec w formie procesyjnej (jeśli pogoda pozwoli) odprawimy o godz. 20:30 kończąc Apelem Jasnogórskim przy figurze Matki Bożej.
- Msza wotywna o Duchu Świętym wraz z modlitwą o uzdrowienie – w piątek (15 V) o 18:00.
- Spotkanie niepełnosprawnych w sobotę (16 V) o godz. 11:00 w salce Dziadka na parterze.
- Kolejne spotkanie Parafialnej Grupy Synodalnej odbędzie się w poniedziałek (18 V) o godz. 19:00 w salce oazowej. Jest to spotkanie otwarte, na które zapraszamy każdego, kto chce się włączyć w Synod. Prosimy tylko zabranie Karty Uczestnika ze stolika i przygotowanie poprzez lekturę wskazana na kartce.
- XIV Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Czas obronić małżeństwo” odbędzie się w niedzielę 31V e godz. 12:30-14:00 i połączony będzie z obchodami 60-tej rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Warto tak zaplanować dzień, aby wziąć w nim udział od godz. 13:30.
- Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 13-14 VI i nocne czuwanie. Zapisy u Ani Maćkowskiej (tel. 668 810 758).
- Koncert pt. „Posłany” poświęcony Janowi Pawłowi II odbędzie się na SISU Arena w dniu 13 VI o godz. 19:30. Więcej szczegółów na plakacie.
- Parafia św. Wawrzyńca w Nakle organizuje pielgrzymkę do Grecji w dniach 16-23 VI br. Do kompletu brakuje im paru osób. Zainteresowanych proszę o kontakt pod nr. tel. 509 467 525 (ks. Michał Adamczyk)
- W Przewodniku Katolickim dziś o 1-szym roku pp. Leona XIV; o tym co (czy raczej kto) ma pierwszeństwo w kalendarzu; o rozstaniu z demokracją 100 lat temu; o kruchych drogach ekumenizmu oraz o szkole bez smartfona – czy dobry to pomysł czy tylko działanie pozorne?
