XII Niedziela zwykła (23.06.2024)

  1. Od tej niedzieli przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy Świętych: zamiast Mszy popołudniowej o godz. 17:00, będzie wieczorna o godz. 20:30 (do końca wakacji). Może dzięki tej zmianie wielu katolików zdąży w niedzielę na Mszę po „pracowitym” weekendzie po miastem.
  2. Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca P. Jezusa odprawiamy do końca czerwca: w dni powszednie –  po mszy wieczornej, w niedziele – po Mszy o godz. 10:30.
  3. W okresie wakacyjnym od piątku, 28.06 do 14.07.przybędzie do nas ks. Maciej Walter w zastępstwie za ks. Pawła, który wtedy prowadzi rekolekcje oazowe dla młodzieży. Ks. Proboszcz do 30.06. prowadzi oazę ewangelizacji dla małżeństw w Swarzewie.
  4. W poniedziałek, 24.06. obchodzimy uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, a w sobotę, 29.06. – uroczystość ŚŚ. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zbieramy składkę na tzw. „świętopietrze”.
  5. Grupa Zielono-Żółta serdecznie zaprasza na XX Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 21-31 lipca br. Wszelkie informacje, szczegóły i możliwość kontaktu – za pośrednictwem strony internetowej www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim – m.in. o obecności osób z niepełnosprawnością w społeczeństwie, lęku przed integracją i nieoczywistych aspektach seksualności. Komisja Nauki Wiary, wydając dokument o właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności, odnosi się do nadużyć, jakie w ostatnich latach zdarzały się w Kościele w Polsce. A także o konfliktach wychowawczych rodziców i o tym , jak je rozwiązywać. Warto też sięgnąć po Przewodnik z ub. tygodnia – bo w nim możemy zapoznać się z niemal zupełnie nieznanym ks. Michałem Rapaczem – nowym polskim błogosławionym.
  7. W ostatnich dniach przeszedł do wieczności: śp. Sławomir Bzura, l. 56, z ul. Dzięciołowej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie