Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (30.05.2024)

 1. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze św. tak jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy o 12:00, której nie będzie. Po Mszy o 10:30 procesja eucharystyczna przejdzie: z kościoła przez parking wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, Kukułczą, Dzięciołową i Gawronią. Prosimy też dzieci I-komunijne wraz z rodzinami, aby uczestniczyły w procesji w swoich białych strojach, jak również starsze dzieci (od V kl.) i młodzież do niesienia feretronów. Pomóżmy dziewczynkom zebrać kwiaty do sypania podczas procesji; prosimy o ich przyniesienie do kościoła w ciągu całego tygodnia, gdy trwa „oktawa Bożego Ciała”.
 2. Dziś popołudniu jeszcze Msza ślubna o 15:30, a potem popołudniowa – o godz. 17:00, przed nią – nabożeństwo majowe o 16:30. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy (udział w samej tylko procesji temu jeszcze nie spełnia!).
 3. Bardzo serdecznie gospodarzom, którzy przyjęli u siebie ołtarze na trasie procesji Bożego Ciała oraz tym wszystkim, którzy zaangażowali się w ich budowę i dekorację. Prosimy też o pomoc w ich uprzątnięciu i przywiezieniu do kościoła tych elementów, które stąd były wzięte.
 4. Podczas tradycyjnej „Oktawy Bożego Ciała” procesja eucharystyczna będzie: w dni powszednie – po wieczornej Mszy św., a w niedzielę – po Mszy o 10:30. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w tym akcie wiary, jakim jest procesja eucharystyczna.
 5. Bp Krzysztof Włodarczyk udziela wszystkim wiernym diecezji bydgoskiej i osobom przebywającym na jej terenie, dyspensy w piątek, 31 maja. Korzystających zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Świętego i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia, bądź innych czynów pokutnych.
 6. Ks. Szymon odwiedzi swoich chorych w najbliższy piątek, 31.05. czyli jutro.
 7. W I sobotę miesiąca (01.06.)  Godzinki Maryjne – od 6:30, a po Mszy porannej nabożeństwo wynagradzające wg życzenia Matki Bożej z Fatimy.
 8. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca P. Jezusa.
 9. Żywy Różaniec spotka się w przyszła niedzielę, 02.06.br. po Mszy o godz. 10:30 w salce Dziadka na parterze.
 10. Zbliża się 25. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy, Centralnym punktem obchodów rocznicowych będzie koncert pt. Ciągle żywy, na który zapraszają nasz Ks. Biskup oraz Marszałek naszego Województwa. Odbędzie się on w sobotę, 08.06. o godz. 19:30 w bydgoskiej SISU ARENA przy ul. Toruńskiej 59.
 11. Tym, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Kołobrzegu (w sobotę 22.06.) przypominamy o konieczności wpłaty, aby potwierdzić gotowość udziału. Zapisujemy też chętnych na pielgrzymkę do Pelplina, która będzie w sobotę, 28.09.
 12. Sięgajmy po prasę katolicką. Przewodnik Katolicki zawiera dziś jako dodatek modlitewnik „5 minut z Bogiem” na czerwiec; a w numerze m.in. o nowej drodze dla młodych: czy stać nas na kreatywność w przekazywaniu wiary?
 13. Msza śp. pogrzebowa śp. Jerzego Gila, który mieszkał na terenie naszej parafii przy ul. Grunwaldzkiej, będzie w sobotę o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…