Niedziela Najświętszej Trójcy (26.05.2024)

  1. Przy organach towarzyszy nam od dziś p. Ksenia, która zastąpi p. Karolinę na czas jej nieobecności spowodowanej porodem.
  2. Dzisiaj też, właśnie w Dzień Matki, nastąpi VIII już zawierzenie Matce Bożej osób, które przygotowały się do tego przez 33-dniowe rekolekcje indywidualne „Oddanie33”. Będzie to po Mszy popołudniowej (17:00), która poprzedzi nabożeństwo majowe o godz. 16:30. Zapraszamy do uczestniczenia w tym pięknym maryjnym wydarzeniu.
  3. W dzisiejszą niedzielę 26.05. (Dzień Matki) zapraszamy też do udziału w Bydgoskim Marszu dla Życia i Rodziny, który wyruszy o godz.13.30 ze Starego Rynku, po Mszy św. odprawionej o g.12.30 w katedrze i przejdzie do bazyliki św. Wincentego á Paolo.
  4. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji Bożego Ciała będzie w środę po Mszy i nabożeństwie. (ok. godz. 19:00). Prosimy tez dzieci I-komunijne, aby uczestniczyły w procesji w swoich pięknych białych strojach, jak również starsze dzieci (od V kl.) i młodzież do niesienia feretronów. Pomóżmy dziewczynkom zebrać kwiatki do sypania podczas procesji; prosimy o ich przyniesienie do kościoła w środę na Mszę św. wieczorną.
  5. W czwartek, 30.05. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze św. tak jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy o 12:00, której nie będzie. Po Mszy o 10:30 procesja eucharystyczna przejdzie: z kościoła przez parking wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, Kukułczą, Dzięciołową i Gawronią. Popołudniu w tym dniu będzie Msza ślubna o 15:30, a potem popołudniowa – o godz. 17:00, przed nią – nabożeństwo majowe o 16:30. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy (udział w samej tylko procesji temu jeszcze nie spełnia!).
  6. Ołtarze na procesję: ołtarz I (przy domu pp. Kobylarz, ul. Kukułcza 6) – przygotują: kręgi I i VI DK oraz Żywy Różaniec; ołtarz II (przy domu pp. Kujawów, ul. Dzięciołowa 25) – IV i V krąg DK oraz Stow. Wspierania Powołań; ołtarz III (przy domu pp. Skórzewskich, ul. Gawronia 15) – przygotują III i VII krąg DK oraz Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym; i w końcu ołtarz IV (na bocznej ścianie kościoła) – II i VIII krąg DK oraz młodzież oazowa). Bardzo prosimy także sąsiadów z tych ulic o włączenie się w postawienie i udekorowanie ołtarzy.
  7. Bp Krzysztof Włodarczyk udziela wszystkim wiernym diecezji bydgoskiej i osobom przebywającym na jej terenie, dyspensy w piątek, 31 maja. Korzystających zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Świętego i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia, bądź innych czynów pokutnych.
  8. Żywy Różaniec spotka się w przyszła niedzielę, 02.06.br. po Mszy o godz. 10:30 w salce Dziadka na parterze.
  9. Sięgajmy po prasę katolicką. Przewodnik Katolicki zawiera dziś jako dodatek modlitewnik „5 minut z Bogiem” na czerwiec; a w numerze m.in. o nowej drodze dla młodych: czy stać nas na kreatywność w przekazywaniu wiary?
  10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Jolanta Mężydło, l. 63, z ul. Krańcowej. Wieczny odpoczynek…