Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedzielę zwykłą (17.09.2023)

  1. Kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpostawowych i ich rodziców zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 10:30 i po niej spotkanie informacyjne w naszej kawiarence.
  2. Młodzież, która uczestniczyła w ŚDM w Lizbonie pragnie podzielić się swoim doświadczeniem i zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie dzisiaj  (w niedzielę) po Mszy o 17:00 w naszej kawiarence.
  3. Wspólne wyjście na film pt. „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”  organizuje  Diakonia Społeczna dzisiaj wieczorem: seans w kinie Helios o godz. 19.00. Należy być pół godziny przed projekcją. Koszt – 16 zł. Prośba o odliczone pieniądze.
  4. W poniedziałek, 18.09. przeżywać będziemy święto św. Stanisława Kostki patrona polskiej młodzieży, w czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
  5. Msza wotywna ku czci Ducha Świętego z podziękowaniem za Jego dary i o uzdrowienie na niej obecnych, którą zwykle odprawiamy w II piątek miesiąca, tym razem będzie w najbliższy piątek, 22.09. o godz. 18:00.
  6. Serdecznie zapraszamy na spotkania Ruchu Światło-Życie w naszej parafii. Dzieci – piątek w godz. 16.30 do 18.00. Młodzież i studenci – w piątek: o 18.00 – Msza Święta i spotkania do 21.00. Podobnie oaza dla osób dorosłych – w piątki od 18.00 do 21.00.
  7. Ponieważ przez najbliższe 2 tygodnie we wtorki i soboty (w dniach biura) będę nieobecny (z powodu urlopu), wszystkich, którzy mają do załatwienia jakieś sprawy cmentarne (pokładne, pomnik, zaświadczenia do ekshumacji itp.) zapraszam w najbliższy poniedziałek, 18.09. w godz. 16:30-17:55, ewentualnie po Mszy wieczornej lub w czwartek po Mszy wieczornej. Potem będę już nieobecny do końca września. We wtorek biuro parafialne w godzinach porannych będzie nieczynne, popołudniu – otwarte w normalnych godzinach (16:30-17:55).
  8. Katechezę przedmałżeńską z tańcem rozpoczniemy w poniedziałek, 09.10. w naszej kawiarence. Proszę, przekażcie tę wiadomość młodym i zachęcajcie. Szczegóły: na ulotkach, które można pobrać ze stolika przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „Aktualności”.
  9. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach wyjazdowych „Wieczernik z Królową Pokoju z Medjugorie”, które odbędą się w listopadzie. Więcej informacji oraz telefon kontaktowy na plakacie w gablocie.
  10. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim temat z okładki to „Najpierw słuchać, potem ewangelizować”; inny frapujący temat to „Pieniądze Kościoła, pieniądze dla Kościoła”. Sound of Freedom (Dźwięk wolności) – o tym, dlaczego jego premierę wstrzymywano przez kilka lat. Oraz „Nóż w plecy” – o bolesnym 17 września `39, co z tego faktu wynika dla nas. Ten numer oferuje także dodatek synodalny przygotowany wspólnie przez redakcje Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Idziemy i Przewodnika. Znajdziemy w nim wypowiedzi biskupów, naszych i watykańskich oraz ludzi świeckich na tematy, którymi żyje Kościół w związku z Synodem.