Ogłoszenia na XXI Niedzielę zwykłą (27.08.2023)

 1. Dziś po raz ostatni Msza Święta wieczorna o godz. 20:30. Od przyszłej niedzieli (03.09.) wróci na swe popołudniowe miejsce, na godz. 17:00.
 2. Z dzisiejszą niedzielą kończą swoją posługę duszpasterską ks. Wojciech Ciołek i ks. Radosław Wnuk. Uroczyste pożegnanie Księży będzie w sobotę, 02.09. na Mszy o 18:00.
 3. Od jutra (poniedziałku) posługę wikariuszów rozpoczną księża: Szymon Lewandowski i Paweł Rybka.
 4. W I piątek miesiąca, 01.09., zapraszamy na spowiedź wszystkich, ale szczególnie dzieci i młodzież od godz. 16:30. Po Mszy wieczornej i nabożeństwie do serca P. Jezusa także adoracja w int. naszej parafii i Ojczyzny do godz. 21:00.
 5. W I sobotę miesiąca, 02.09. o godz. 6:30 Godzinki maryjne, a po Mszy porannej także nabożeństwo wynagradzające wg życzenia Matki Bożej z Fatimy. Księża odwiedzą chorych z posługa sakramentalną. Biuro parafialne będzie w tym dniu wyjątkowo nieczynne.
 6. XI Parafialna Pielgrzymka Rowerowa do Byszewa wyruszy do sanktuarium Matki Bożej w I sobotę września, tj. 02.09. Zachęcamy starszych i młodszych miłośników dwóch kółek do włączenia się. Zbiórka przed kościołem o godz. 8:30. Po drodze przy krzyżach i kapliczkach modlimy się na różańcu, na miejscu Eucharystia o godz. 12:00 i piknik w ogrodach proboszczowskich. Powrót popołudniem.
 7. Żywy Różaniec spotka się w przyszłą niedzielę 03.09. po Mszy o godz. 10:30 w salce Dziadka na parterze.
 8. W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym w przyszła niedzielę na Mszy o 12:00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne naszym „pierwszakom” i dzieciom, które idą do „zerówki”.
 9. Rusza już kolejne przygotowanie do zawierzenia się Matce Bożej – „Oddanie 33”. Zawierzenie będzie we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października. Poprzedzi je 33-dniowe przygotowanie, które rozpocznie się 4 września. Kto chciałby dołączyć – proszę kontaktować się z Anną Maćkowską (nr tel. 668 810 758).
 10. W Punkcie Przedszkolnym „Aniołkowo” mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na nowy rok szkolny 2023/2024. Zapraszamy do zapisów! Wszelkie informacje dostępne pod numerem tel. 660 056 820 lub bezpośrednio w „Aniołkowie”.
 11. Jeden z plakatów w gablocie zaprasza na warsztaty muzyki liturgicznej, które odbędą się w dn. 14-17.09. br. w parafii MB Ostrobramskiej. Poprowadzą je znani muzycy: Piotr Pałka i Paweł Bębenek. Kto chciałby w nich uczestniczyć, proszę o zgłoszenie się do mnie.
 12. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego, który zawiera dodatek – modlitewnik „5 min. z Bogiem” na wrzesień (cena zestawu to 10,00 zł).
 13. Z naszej wspólnoty przeszli do wieczności: śp. Franciszka Podgórska, l. 89 z ul. Głuszcowej. Szczegółów dotyczących pogrzebu dowiemy się w poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie