Ogłoszenia na XX niedzielę zwykłą (20.08.2023)

  1. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie naszej uroczystości patronalnej i odpustowej: wszystkim zaangażowanym wielkie i serdeczne: „Bóg wielki zapłać!”
  2. W Uroczystość Wniebowzięcia na pomoc dla zalanej powodziami Słowenii zebraliśmy do puszek 2246,60 zł. Serdeczne „Bóg zapłać!” za hojność.
  3. Przypominamy apel biskupów o abstynencję w sierpniu. Nasz post wraz z modlitwą jest potrzebny duchowa ofiara, która wyprasza siły tym, co sami już nie mogą przestać pić.
  4. W sobotę, 26.08. obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej. Dodatkowa Msza Święta o godz. 10:30, a wieczorem, o 21:00 Apel Jasnogórski.
  5. W tym dniu wyjazd na pielgrzymkę do Gietrzwałdu o godz. 7:45.
  6. Rusza już kolejne przygotowanie do zawierzenia się Matce Bożej – „Oddanie 33”. Zawierzenie będzie we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, 7 października. Poprzedzi je 33-dniowe przygotowanie, które rozpocznie się 4 września. Kto chciałby dołączyć – proszę kontaktować się z Anną Maćkowską (nr tel. 668 810 758).
  7. W nowym numerze Przewodnika Katolickiego: o tym, że „Z sanktuarium trzeba odejść” i co to oznacza?; o kontrowersjach na ŚDM w Lizbonie, zwłaszcza wokół Komunii św. w art. „Komunia i krótkie rękawki” a także rozmowa z naszym niedawnym gościem i jesiennym rekolekcjonistą ks. Rafałem Jarosiewiczem pt. „Ksiądz z tik-toka” (polecam – aby lepiej poznać sylwetkę naszego rekolekcjonisty) i wiele innych.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu przeszła do wieczności śp. Halina Kawecka, l. 72, z ul. Kormoranów; jej pogrzeb będzie we wtorek, 22.08: o godz. 10:30 – różaniec, o 11:00 – Msza pogrzebowa, po niej pochówek na naszym cmentarzu parafialnym w Osowcu. Wieczny odpoczynek