Ogłoszenia na XIX Niedzielę zwykłą (13.08.2023)

 1. Warto przypomnieć sierpniowy apel biskupów o abstynencję: Niech to będzie nasz post, nasza ofiara duchowa z modlitwą w intencji tych, którzy cierpią z powodu nadużywania alkoholu – o siły dla nich.
 2. Trwa nowenna do św. Maksymiliana przed uroczystością odpustową. Po Mszy wieczornej (w niedzielę – po Mszy o 10:30), modlimy się do naszego Patrona i poznajemy jego duchowość.
 3. Dziś 13. dzień miesiąca: na różaniec fatimski z procesją maryjną wokół kościoła zapraszamy o godz. 20:00, na pół godz. przed Mszą wieczorną.
 4. W poniedziałek, 14.08., w Uroczystość Patrona Parafii św. Maksymiliana Msze św. o 7:00, 10:30 i 18:00. Na 10:30 tradycyjnie zapraszamy naszych starszych i chorych parafian wraz z opiekunami – udzielimy im wtedy sakramentu chorych. O godz. 18:00 – będzie suma odpustowa, którą odprawi Ks. dr Michał Adamczyk. Zakończymy ją procesją wokół kościoła. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji oraz osoby, które niosą baldachim i feretrony.
 5. W dniu odpustu przypada także na naszą parafię dyżur adoracyjny. Adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10:30, a zakończy o godz. 17:45. Proszę o modlitewną obecność przy Jezusie Eucharystycznym (ulicami – wg porządku wywieszonego w gablotce ogłoszeń). O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 6. XXXIV Pielgrzymka Maksymiliańska z parafii Najśw. Serca P. Jezusa na placu Piastowskim do naszej świątyni wyruszy w dzień odpustu, tj. w poniedziałek po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Zachęcamy także naszych parafian do udziału w pielgrzymce, której intencją jest prośba o otrzeźwienie Narodu przez wstawiennictwo św. Maksymiliana.
 7. Bardzo proszę o włączenie się w dzieło przyjęcia pielgrzymów plackiem i kubkiem napoju. Ufam, że dzięki ofiarności naszych Pań Gospodyń jak zwykle nie zabraknie miłosierdzia i gościny wobec pątników. Pamiętajmy, że placki i napoje rozdawane po Mszy św. są przede wszystkim dla pielgrzymów, a dobrze wychowani gospodarze zawsze dają pierwszeństwo gościom.
 8. We wtorek, 15.08., obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze Święte – jak w każdą wakacyjną niedzielę. Na każdej będzie poświęcenie wianków z pierwocin tegorocznych zbiorów. Przypominamy, że Msza popołudniowa jest przesunięta z 17:00 na 20:30, a po niej będzie Apel Jasnogórski.
 9. Na naszej stronie internetowej, w zakładce Kontemplując Piękno, na czas odpustu ku czci św Maksymiliana przygotowaliśmy medytację obrazu Testament z Krzyża Rogiera van der Weydena, który oglądać możemy w naszym prezbiterium.  Zapraszamy do medytacji treści ewangelicznych dzieła.
 10.  W Punkcie Przedszkolnym „Aniołkowo” mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na nowy rok szkolny 2023/2024. Zapraszamy do zapisów! Wszelkie informacje dostępne pod numerem tel. 660056820 lub bezpośrednio w „Aniołkowie”.
 11. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach „Wieczernik z Królową Pokoju z Medjugorje”. Więcej informacji oraz telefon kontaktowy na plakacie w gablocie.
 12. Wychodząc z kościoła możemy wspomóc rehabilitację Szymka Skotnickiego (niepełnosprawnego chłopca, który urodził się z przepuklina oponowa-rdzeniową) poprzez zakup ciasta, które zostało z wczorajszego festynu. Rodzice Szymka dziękują za wsparcie.
 13. We wtorek, 15.08. na prośbę biskupów zbierzemy ofiary do puszek w Dzień Solidarności ze Słowenią, która zmaga się ze skutkami strasznych powodzi.
 14. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, w którym m. in. Relacja ze ŚDM w Lizbonie i o tym, ze młodzi potrafią zaskoczyć; o Wniebowzięciu jako tajemnicy przeżywanej w codzienności; aa także: Polacy o socjalu; o relacjach synowa-teściowa; o udziale Prymasa Wyszyńskiego w Powstaniu; o tym, jak sobie poradzić ze stratą; i – szczególnie polecam „Reformator i wizjoner” – o naszym Patronie, św. Maksymilianie. Nie idź samotnie, bierz Przewodnika!
 15. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy pięknej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji.