Ogłoszenia na XVIII Niedzielę – święto Przemienienia Pańskiego (06.08.2023)

  1. Sierpień – miesiąc abstynencji może być dla kogoś czasem ważnej decyzji o zerwaniu z alkoholem, dlatego potrzebna jest nasza modlitwa połączona z postem od alkoholu. Wspólnota AA zaprasza na mitingi otwarte w środy (z wyjątkiem świąt) o godz. 19:00 w salce na parterze.
  2. Rozpoczęliśmy wczoraj (w sobotę) nowennę do św. Maksymiliana i przez kolejne dziewięć dni, po Mszy wieczornej (w niedzielę – po Mszy o 10:30), będziemy – poprzez modlitwę i poznawanie jego sylwetki – przygotowywać się do uroczystości ku jego czci.
  3. W piątek o godz. 11:00 będzie sprzątanie kościoła przed uroczystością patronalną i odpustem. Prosimy o włączenie się, kto może pomóc.
  4. A w dniu naszego odpustu z kościoła NSPJ do naszej świątyni wyruszy XXXIV Pielgrzymka Maksymiliańska w intencji otrzeźwienia Narodu. Zbiórka w kościele NSPJ o 15:00 i po Koronce do Miłosierdzia Bożego wymarsz. Po drodze postój u Sióstr Albertynek przy ul. Koronowskiej. Zachęcamy i naszych Parafian do udziału w tej pielgrzymce.
  5. Już dziś proszę naszych Parafian i Sympatyków o włączenie się w dzieło przyjęcia pielgrzymów. Liczymy na nasze panie, które prosimy o pyszne wypieki i poczęstowanie nimi pielgrzymów. Mile widziani także sponsorzy napojów
  6. Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj (w niedzielę, 06.08.) po Mszy o 10:30 w kawiarence. Bardzo prosimy o obecność!
  7. W poniedziałek, 07.08. comiesięczna modlitwa z Apostolstwem Pomocy Duszom Czyśćcowym: o godz. 17:30 –różaniec, o 18:00 Msza Święta w intencji dusz czyśćcowych.
  8. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, W numerze m.in. o tym jak mówić młodym o trzeźwości, o męskiej depresji – jak leczyć, jak zapobiegać? a o. Mieczysław Łusiak (bydgoski jezuita) namawia: przestańmy bać się emocji.
  9. W minionym tygodniu przeszli do wieczności śp. Jan Szymański, l. 85 z ul. Kaczej i śp. Agata Kepińska, l. 27 z ul. Kukułczej. Wieczny odpoczynek…
  10. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy pięknej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji.