Ogłoszenia na XVI Niedzielę zwykłą (23.07.2023)

  1. We wtorek, 25.07. oprócz święta św. Jakuba Apostoła, wspominamy też św. Krzysztofa, patrona kierowców a także patrona naszego Biskupa, o którym chciejmy pamiętać w modlitwie. W tym dniu pobłogosławimy pojazdy po Mszach porannej i wieczornej. Jest możliwość pobłogosławienia także w innym czasie, ale na indywidualną prośbę zgłoszoną w zakrystii księdzu.
  2. W środę, 26.07. wspomnienie śś. Joachima i Anny – rodziców NMP i dziadków P. Jezusa. Pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach.
  3. W czwartek, 27.07. o godz. 21:00 młodzież wyjeżdżająca na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony spotka się na Mszy rozpoczynającej ich pielgrzymowanie. Zapraszamy na nią także rodziców, krewnych i wszystkich dobroczyńców. Którzy modlitwą i ofiarami pomogli młodym w organizacji tego wyjazdu.
  4. W przyszłą niedzielę 30.07. będziemy gościć ks. Rafała Jarosiewicza, kapłana diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, który jesienią wraz z ekipą poprowadzi u nas rekolekcje ewangelizacyjne.
  5. W okresie wakacji adoracja P. Jezusa w Najśw. Sakramencie– od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej do godz. 19:30 w kaplicy, a tylko w I. czw. miesiąca do 21:00.
  6. Czytajmy prasę katolicką. Polecamy Przewodnik Katolicki, a w nim m.in.: „NIE dla przemocy wobec dzieci”; a także: Kardynał Ryś i rewolucja, dramatyczna historia poznańskiej rodziny Witaszków – niezwykła historia polsko-niemieckiego pojednania. Za tydzień Przewodnik Katolicki wraz z modlitewnikiem „5-minut z Bogiem” na sierpień.
  7. W ostatnich dniach przeszli do wieczności: śp. Karol Jarecki, l. 42, z ul. Mewiej;. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie
  8. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji.