Ogłoszenia na XV Niedzielę zwykłą (16.07.2023)

  1. Serdecznie dziękuję organizatorom i tym wszystkim, którzy włączyli się czuwanie nocne „Z Maryja w sercu i różańcem w ręku” w intencjach naszej  parafii i naszej diecezji.
  2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu ostatnia msza niedzielna jest przesunięta z godz. 17:00 na 20:30.
  3. Nasza diecezjalna pielgrzymka piesza wchodzi na Jasną Górę w poniedziałek, 17.07. Pamiętajmy w modlitwie o pątnikach, którzy niosą także nasze intencje.
  4. Stowarzyszenie Centrum Ochotników Cierpienia zaprasza na Msze święta z ok. wspomnienia ich Założyciela bł. Luigi Navarese w czwartek, 20.07. o godz. 18:00.
  5. Nowe plakaty w gablotach zachęcają do udziału w letnich koncertach organowych w katedrze bydgoskiej oraz w zlocie motocyklistów w Byszewie w przyszłą niedzielę.
  6. Czytajmy prasę katolicką. W Przewodniku Katolickim: o tym, co znaczy strzec depozytu wiary oraz rozmowa o magicznym postrzeganiu szkaplerza, stylu życia Maryi i duchowości karmelitańskiej; a także o podstawach inteligencji emocjonalnej i o Pawle Edmundzie Strzeleckim – bohaterze kilku narodów. Dlaczego nad Wisłą mówimy o nim tak rzadko?
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Zbigniew Lewandowski, l. 85, z ul. Waleniowej. Msza pogrzebowa w poniedziałek, 17.07., w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Kossaka, po niej pochówek na tamtejszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek
  8. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji!