Ogłoszenia na XIV Niedzielę zwykłą (09.07.2023)

  1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu ostatnia msza niedzielna jest przesunięta z godz. 17:00 na 20:30.
  2. W czwartek, 13.07. zapraszamy na różaniec fatimski w formie procesyjnej bezpośrednio po Mszy wieczornej.
  3. Msza wotywna ku czci Ducha Świętego, z podziękowaniem za Jego dary oraz o uzdrowienie obecnych na niej będzie w II piątek miesiąca, 14.07. o godz. 18:00.
  4. W sobotę, 15.07. zapraszamy na nocne czuwanie „Z Maryją w sercu i różańcem w ręku” w intencji naszej parafii i naszej diecezji. Rozpocznie się w sobotę po Mszy wieczornej i potrwa do niedzielnego poranka, do 7:30. Osoby chętne do poprowadzenia różańca w poszczególnych godzinach niech wpiszą się na listę, która znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Można stamtąd pobrać ulotki z informacją o tym wydarzeniu.
  5. Pamiętajmy o pątnikach, którzy pielgrzymują w tych dniach na Jasną Górę niosąc tam i omadlając także nasze intencje.
  6. Msza Święta z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar ukraińskich nacjonalistów z ok. 80 rocznicy rzezi wołyńskiej zostanie odprawiona we wtorek, 11.07. o godz. 18:00 w kościele p.w. Opatrzności Bożej w Bydgoszczy przy ul. Sandomierskiej. Intencją tej Mszy jest modlitwa za tragicznie zmarłych Polaków, wynagrodzenie za profanacje, w tym za nie ukończone, nie odprawione do końca Msze Święte oraz o pokój na Ukrainie, o pojednanie oraz i pokój i bezpieczeństwo naszej Ojczyzny.
  7. Czytajmy prasę katolicką. W Przewodniku Katolickim polecam m.in. o osiemdziesiątej rocznicy rzezi wołyńskiej (jak wspomóc proces pojednania?); Blaise Pascal oczami papieża Franciszka; o najdłuższym szlaku rowerowym w Polsce, który ma 2 tys. kilometrów (jeden z wielu, które warto poznać) a także  o emocjach – naszych niezrozumianych sojuszniczkach.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł dziś do wieczności śp. Maciej Cieśla, l. 43, z ul. Krańcowej. Nie wiemy jeszcze, kiedy pogrzeb. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie
  9. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom, młodzieży i tym, którzy korzystają z urlopów – dobrych i bezpiecznych wakacji!-