Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego (21.05.2023)

 1. Gościmy dziś s. Grzegorzę – dominikankę z Mielżyna. Prosimy Siostrę o słówko o charyzmacie zgromadzenia i Waszej posłudze. Wesprzyjmy kwestę Siostry na Dom Pomocy, który Siostry prowadzą.
 2. Dziś, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego nasi sąsiedzi z parafii na tarasie obchodzą uroczystość patronalną i można tam uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Suma odpustowa o godz. 12:15.
 3. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Odprawiamy je w dni powszednie – po Mszy wieczornej, w niedziele – o 16:30.
 4. W czwartek, 25 maja, podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. infułat Mirosław Gogolik (w zastępstwie Ks. Biskupa) udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Nabożeństwo majowe będzie wtedy wyjątkowo przed Mszą wieczorną, o godz. 17:30. Próby przed bierzmowaniem będą w poniedziałek i wtorek, rozpoczną się Mszą św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa. Spowiedź przed bierzmowaniem w środę o godz. 16.30.
 5. W związku z próbami w poniedziałek i wtorek nie będzie po Mszy wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek, 26.05. obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia naszej świątyni. Liturgicznie ma ona taką sama wagę, jak święto patronalne, też można uzyskać w tym dniu odpust zupełny. Uroczysta Msza rocznicowa wieczorem będzie przesunięta na godz. 19:00 ze względu na święcenia kapłańskie dk. Alberta Grudzki (naszego byłego praktykanta), które będą w tym samym dniu w katedrze o godz. 17:00.
 7. Kolejne spotkanie osób niepełnosprawnych będzie w sobotę, 27.05. o godz. 11:00 w salce Dziadka na parterze.
 8. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres wielkanocny. Przygotujmy się na to wydarzenie uczestnicząc w Nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą odprawiamy po wieczornej Mszy Św. wraz z nabożeństwem majowym. Przypominamy też o obowiązku spowiedzi i Komunii Św. w okresie wielkanocnym (II przykazanie kościelne).
 9. W przyszłą niedzielę, na prośbę Ks. Biskupa będziemy zbierać podpisy pod projektem Inicjatywy Obywatelskiej „Chrońmy Dzieci”.
 10. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym przy naszej parafii uda się na Ogólnopolską Pielgrzymkę modlących się za dusze czyśćcowe na Jasnej Górze w dniu 10 czerwca. Waszej trosce modlitewnej polecamy siebie a także naszych zmarłych parafian.
 11. Zapraszamy rodziców i dzieci klas IV na mszę świętą 4 czerwca o godzinie 12.00 z okazji rocznicy I Komunii świętej. Spowiedź święta będzie w I piątek miesiąca od 16.30, a próba w środę, 31 maja o 16.30.
 12. Rodziców dzieci klas II, które będą przystępowały do I Komunii św. w roku 2024 Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 4 czerwca: o godz. 12.00 Msza św., po niej spotkanie.
 13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu 26 sierpnia (sobota). Koszt 80 zł. Przy zapisach należy wpłacić określoną sumę. Zapisy u ks. Wojciecha, pozostało 6 miejsc wolnych.
 14. Czytajmy Przewodnik Katolicki, w którym dzisiaj m.in. o niełatwych relacjach matka-córka.
 15. Odeszła do wieczności sp. Waleria Frasz, l. 95, z ul. Kruszyńskiej i śp. Henryk Smoczyński, l. 92. z ul. Waleniowej. Wieczny odpoczynek