Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu (12.03.2023)

 1. Dzisiaj po Mszach przesunięta z poprzedniej niedzieli zbiórka do puszek na misje.
 2. Jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu, Gorzkie Żale o godz. 16:30, kazanie pasyjne wygłosi ks. prof. Wojciech Szukalski. Po nich Msza wieczorna.
 3. Caritas przysłała nam paschaliki do rozprowadzenia (mały 5 zł, duży – 13). Zebrane środki zasilą budżet pomocowy Caritas.
 4. W poniedziałek, 13.03., różaniec fatimski o godz. 17:30, a o 18:00 Msza Święta w intencji dzieci od rodziców z Żywego Różańca.
 5. Diakonia Społeczna zaprasza na wspólne wyjście na film „Opiekun” do kina „Helios” w pon. 13.03. o godz. 19:15. Koszt – 16 zł. Prośba o odliczoną kwotę. Zapisy na nr tel. 501421906 (Mirosława).
 6. Prosimy o pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego w najbliższy środę, 15.03. po Mszy wieczornej i nowennie. Wszyscy potrzebni są do pomocy!
 7. Droga krzyżowa ulicami naszej parafii będzie w najbliższy piątek, 17.03. po Mszy wieczornej. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o 17:30! Przejdziemy ul. Kolibrową do Garwoniej, następnie Dzięciołową, Kukułczą w stronę Grunwaldzkiej i drogą dojazdową wzdłuż Grunwaldzkiej wrócimy do kościoła, gdzie zakończymy. Liderów poszczególnym grup duszpasterskich proszę o zgłoszenie się po rozważania, które przeczytają członkowie tych grup.
 8. W przyszłą niedzielę po każdej mszy młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać ciastka wielkanocne. W taki sposób chcą kwestować na ŚDM w Lizbonie. Zachęcamy aby wesprzeć to dzieło. Warto przypomnieć, że w naszej parafii przygotowuje się 56 osób. Jest to największa grupa w naszej diecezji.
 9. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżyć Ekstremalną Drogę Krzyżową z naszej parafii do Nakła w piątek, 31.03. O godzinie 18:00 – Msza, o 19:00 – wyjście. Powrót autokarami około 2:00 w nocy. Koszt – 20 zł. Zapisy w zakrystii. Będziemy pielgrzymować jako jedna, zorganizowana grupa.
 10. Zespół Szkół Katolickich zaprasza na drzwi otwarte kandydatów do kl. 0, I i IV w sobotę, 18.03. w godz. 10:00-13:00.
 11. Kobiety, które doświadczyły przemocy w rodzinie (fizycznej, psychicznej, ekonomicznej czy seksualnej) mogą skorzystać z pomocy w grupie wsparcia. Zaprasza Stowarzyszenie „Alwernia” (ul. Dworcowa 87). Pierwsze spotkanie odbędzie się 30.03. Udział w grupie jest bezpłatny. Szczegóły na plakacie.
 12. Plakaty zachęcają do udziału w różnych wydarzeniach wielkopostnych: m.in. bydgoska Droga Krzyżowa (24.03.), warsztaty muzyki liturgicznej (24-25.03.), Misterium Męki Pańskiej (02.04.). Więcej informacji na plakatach w gablocie.
 13. Zachęcamy do Przewodnika Katolickiego, a w nim: o trzech niedzielach skrutyniów (Samarytanki, Łazarza i niewidomego) i o katechumenacie; o sensie ascezy; o Franciszku – Papieżu czasów postkolonialnych. Ponadto polecamy portal www.opoka.org.pl. Ostatnio pojawiły się na nim encykliki św. Jana Pawła II w wersji dźwiękowej. Jedną z najważniejszych propozycji jest komentarz do codziennej Liturgii Słowa. Więcej o portalu na ulotkach wyłożonych na stoliku prasowym.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej przeszli do wieczności: śp. Jan Kawa, l. 72 z ul. Gawroniej oraz śp. Joanna Ziemkowska, l. 45, z ul. Sowiej. Nie znamy jeszcze daty pogrzebu. Wieczny odpoczynek…