Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu (05.03.2023)

 1. Witamy wśród nas ks. Zbigniewa Knopa CM, który poprowadzi nasze rekolekcje wielkopostne. Od poniedziałku do środy Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz. 10:30 i o 18:00.
 2. Dziś przeżywamy niedzielę Ad gentes, czyli dzień modlitwy, postu i solidarności z misjami. Zbiórkę do puszek ze względu na rekolekcje przesuwamy na przyszłą niedzielę. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary zebrane do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zebraliśmy kwotę 3 086 zł. Przekazujemy ją poprzez Caritas naszej diecezji. Dziękujemy także za zbiórkę elektrośmieci na misje!
 3. Przypominamy o spotkaniach formacyjnych dzisiaj: rodzice dzieci I-komunijnych i rodzice kandydatów do bierzmowania – po Mszy o godz. 12:00, sami kandydaci do bierzmowania – po Mszy wieczornej.
 4. Od poniedziałku do środy mamy rekolekcje dla uczniów SP nr 40: Klasy IV-VI – o godz. 8:30 w kościele; kl. I-III – o godz. 12:00 do 12:30; kl. VII i VIII – o godz. 13:00. W środę: kl. IV-VII – od godz. 8:30 w kościele i Msza na zakończenie (dodatkowa) o godz. 9:00; kl. I-III o godz. 12:00-12:30. Uczniowie XII LO będą mieli rekolekcje w przyszłym tygodniu, od pon. do środy (13-15.03.). Szczegółów dowiedzą się podczas lekcji religii.
 5. W Wielkim Poście zapraszamy na Gorzkie Żale –  w niedziele o 16:30, bezpośrednio po nich Msza wieczorna. Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci – o 17:30, dla młodzieży i dorosłych – po Mszy wieczornej, tj. ok. 18:40.
 6. W czwartek, 09.03. o godz. 18:00 będzie Msza Święta w intencji śp. ks. Jerzego Wituckiego z ok. 1. rocz. śmierci .
 7. Na Mszę wotywną ku czci Ducha Świętego i o uzdrowienie uczestników zapraszamy w piątek, 10.03., o godz. 18:00.
 8. Wielki Post to najlepszy czas, aby odnowić swe życie duchowe. Świetną okazją jest kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie”, który poprowadzi w naszej parafii ekipa z bydgoskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji wraz z ks. Januszem Tomczakiem (od piątku, 10.03. do niedzieli, 12.03.- u nas w salkach). Zapisy trwają: nr tel. 695 581 304 (p. Krystyna). Warto!
 9. Do koszów (kartonów) z logo Caritas można składać produkty żywnościowe jako przedświąteczną pomoc dla najuboższych z naszej parafii. Znajdziemy je w zaprzyjaźnionych sklepach: u p. Doroty przy ul. Kolbego, w „Sitarku” przy ul. Kruszyńskiej i w Odido w bloku przy ul. Sowiej).
 10. Katolicka Szkoła Podstawowa przy ul. Nowodworskiej 17 zaprasza na Drzwi otwarte kandydatów do klas: zerowej, pierwszej i czwartej wraz z rodzicami w 2 kolejne soboty: 11 i 18 marca w godz. 10:00-13:00. Podczas Drzwi otwartych zostanie szczegółowo omówiony program pracy szkoły oraz zasady rekrutacji. Można pobrać ulotki ze stolika.
 11. Kobiety, które doświadczyły przemocy w rodzinie (fizycznej, psychicznej, ekonomicznej czy seksualnej), mogą skorzystać z pomocy w grupie wsparcia. Zaprasza Stowarzyszenie „Alwernia” (ul. Dworcowa 87). Pierwsze spotkanie odbędzie się 30.03. Udział w grupie jest bezpłatny. Szczegóły na plakacie.
 12. Czytajmy prasę katolicką. W Przewodniku Katolickim dziś m. in: o Bożej sprawiedliwości, która jest miłosierdziem; o pokucie – że to coś więcej niż dziesiątka różańca; o abp. Światosławie Szewczuku – niezwykłej postaci w Ukraińskiej Cerkwi Greckokatolickiej; jest także o swoistym festiwalu „odbrązawiania” postaci Jana Pawła II – na czym on polega i jakie są jego pułapki.