Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu (26.02.2023)

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 16:30 i po nich będzie Msza wieczorna. Kazania pasyjne będzie głosił ks. prof. Wojciech Szukalski, proboszcz parafii w Brzozie. W piątek – Droga Krzyżowa: dla dzieci – o godz. 17:30, dla młodzieży i dorosłych – po Mszy wieczornej, tj. ok. 18:40.
 2. W tym tygodniu przeprowadzamy zbiórkę elektrośmieci z przeznaczeniem na wsparcie misjonarzy w Kościele na Wschodzie. Zużyte sprzęty AGD, RTV i sprzęt komputerowy prosimy przynieść do sali „bilardowej” (pod kościołem wejście od strony figury Matki Bożej) w poniedziałek – po Mszy wieczornej do 19:30 oraz we wtorek od 14:00 do 15:30 – o tej godz. przyjedzie ekipa po odbiór tego sprzętu. Więcej szczegółów – na plakacie w gablocie oraz na ulotkach, które można zabrać ze stolika.
 3. W pierwszą środę miesiąca Msza w int. osób uzależnionych i ich rodzin o godz. 18:00; po niej miting AA w salce na parterze o godz. 19:00.
 4. W I czwartek miesiąca członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań z parafii w dekanacie Bydgoszcz I (jeszcze tym razem wraz z Osową Górą) zapraszamy na Mszę o powołania zwaną Cibavit w katedrze bydgoskiej o godz. 17:00. Po niej spotkanie integracyjne formacyjne w Centrum Edukacyjno-Formacyjnych przy ul. Grodzkiej 18. W naszej parafii po Mszy wieczornej – z czwartku na piątek będzie całodobowa adoracja Najśw. Sakramentu w intencji uproszenia nowych powołań.
 5. Spowiedź pierwszo-piątkowa dla wszystkich od godz. 16:30.
 6. W I sobotę miesiąca: Godzinki maryjne o 6:30, a po Mszy porannej także nabożeństwo wynagradzające wg życzenia Matki Bożej z Fatimy.
 7. Chorych i starszych z posługą sakramentalną ks. Wojciech odwiedzi w I piątek, a ks. Radosław – w piątek i w sobotę, zgodnie z ustaleniami.
 8. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na Międzynarodowe Sympozjum „Smartfon – wyzwanie naszych czasów” – w sobotę, 04.03. w auli Politechniki Bydgoskiej (ul. Kaliskiego 7). Gościem specjalnym będzie prof. Manfred Spitzer, światowej sławy specjalista od uzależnienia fonoholizmu. Szczegóły na plakatach.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Zbigniew Knop (misjonarz św. Wincentego á Paolo z Poznania). Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach. Od poniedziałku do środy potrwają także rekolekcje dla uczniów SP nr 40. Godziny spotkań rekolekcyjnych uczniowie otrzymają w tym tygodniu od nauczycieli. Już teraz obejmijmy modlitwą Ojca Rekolekcjonistę i całe rekolekcje.
 10. Przypominamy o spotkaniach formacyjnych: dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami kandydatów do bierzmowania zapraszamy w niedzielę 05.03. po Mszy o godz. 12.00. Natomiast kandydatów do bierzmowania ze szkoły podstawowej i ponadpodstawowej zapraszamy również w niedzielę 5 marca, ale po Mszy o godz. 17.00.
 11. Chciałbyś odnowić swe życie duchowe? Weź udział w kursie „Nowe Życie” (od piątku, 10.03. do niedzieli, 12.03.- u nas w salkach). Zapisy trwają: nr tel. 695 581 304 (p. Krystyna). Warto!
 12. Szkoła Podstawowa nr 64 zaprasza na „Drzwi otwarte” przyszłych uczniów klas I i „O” -w sobotę, 04.03., o godz. 10:00. Spotkanie będzie w auli szkolnej.
 13. Zapraszamy młodzież na Ekstremalną Drogę Krzyżową z naszej parafii do Nakła w piątek, 31.03.: o godz. 18.00 – Msza, o 19.00 – wyjście. Powrót autokarami ok. 2:00 w nocy. Koszt – 20 zł. Zapisy w zakrystii. Będziemy pielgrzymować jako jedna, zorganizowana grupa.
 14. Wraz Przewodnikiem Katolickim polecamy w tym tygodniu modlitewnik „5 minut z Bogiem na marzec”. Cena zestawu to 10 zł.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty przeszła do wieczności: śp. Zofia Sobania, l. 84, z ul. Gawroniej; Wieczny odpoczynek