Ogłoszenia na Środę Popielcową (22.02.2023)

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Wielki Post czyli czas przygotowania paschalnego. Mszę święte w Środę Popielcowa są  o: 7.00; 10.30; 18.00 i 19.15. „Bóg zapłać” za ofiary zbierane dzisiaj na hospicja prowadzone przez diecezję bydgoską.
 2. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: o godz. 17.30 dla dzieci a po zakończonej mszy wieczornej – dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale o godz. 16.30. Kazania pasyjne w tym roku głosić będzie ks. Wojciech Szukalski. Rekolekcje wielkopostne będą od II niedzieli Wielkiego Postu (od 05.03. do 08.03.) i poprowadzi je ks. Zbigniew Knop ze Zgromadzenia Misjonarzy Wincentego a Paulo.
 3. Trwa  w Polsce Tydzień modlitw o Trzeźwość. Kładziemy Wam na sercu aby te wszystkie rodziny zmagający się z problem alkoholowym otoczyć modlitwą.
 4. Zespół Szkół nr 24 zaprasza przyszłych uczniów klas I i oddziału zerowego wraz z rodzicami na Drzwi Otwarte 25 lutego w godzinach od 9.00 do 11.00 na ulicę Puszczykową 11.
 5. Spotkanie dla osób niepełnosprawnych w sobotę 25.02. o godzinie 11.00 w salce na parterze.
 6. W związku z nasilającym się zjawiskiem fonoholizmu – uzależnienia od smartfona, którego skutkami są zakłócenia rozwoju mowy, problemy z nauką i koncentracją, stres, depresja i narastająca gotowość do stosowania przemocy fizycznej zapraszamy Was na Międzynarodowe Sympozjum naukowo-edukacyjne „SMARTFON – WYZWANIE NASZYCH CZASÓW”, poświęcone roli mediów i technologii w życiu społecznym. Gościem specjalnym jest profesor Manfred Spitzer, niemiecki psychiatra i neurobiolog,  światowej klasy specjalista od uzależnień fonoholizmu. Sympozjum odbędzie się w sobotę, 4 marca, na Politechnice Bydgoskiej (szczegółowa informacja na plakatach).
 7. Bardzo Was zachęcamy aby młodzieży, która udaje się na ŚDM do Lizbony powierzyć swoją intencję modlitwy. Można to zrobić poprzez wpisanie treści do Księgi intencji wystawionej stoliku przy ołtarzu św. Jana Pawła. II. Księga intencji będzie u nas tylko do soboty 25.02. Potem będzie peregrynować po innych parafiach, aby ostatecznie zostawić ją w Fatimie.
 8. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w niedzielę 5 marca po Mszy Św. o godz. 12.00. Natomiast kandydatów do bierzmowania ze szkoły podstawowej i ponadpodstawowej zapraszamy również w niedzielę 5 marca, ale po Mszy św. o godz. 17.00.
 9. Gorąco zachęcamy do udziału w kursie ewangelizacyjnym „nowe Życie”, który w naszej parafii poprowadzi ekipa z bydgoskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji wraz ks. Januszem Tomczakiem od piątku do niedzieli 10-12.03. w salkach na zapleczu naszego kościoła. Świadectwa ludzi, którzy w nim uczestniczyli, przekonują, że taki kurs naprawdę pomaga odzyskać życie duchowe lub nadać mu zupełnie nową dynamikę. Aby uczestniczyć, trzeba się zapisać: nr. tel. 695 581 304 (Krystyna) – koszt to 50 zł (w tym posiłki). Więcej informacji na stronie internetowej Szkoły: http://snebydgoszcz.pl/
 10.  Polecamy Przewodnik Katolicki.
 11. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Zofia Sobania, l. 84 z ul. Gawroniej. Jej pogrzeb będzie w sobotę, 25.02.:różaniec o godz. 12.30, msza pogrzebowa o godz. 13.00 i potem pochówek na naszym cmentarzu w Osówcu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…