Ogłoszenia na VII Niedzielę zwykłą (19.02.2023)

 1. Siostrze Annie Czajkowskiej dziękujemy za jej obecność wśród nas i za świadectwo, którym się dzieli. Jutro zapraszamy na Mszę w int. dusz czyśćcowych, którą odprawi Ks. Bp Krzysztof o godz. 18:00.
  Będziemy także dziękować za 1. rok istnienia i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśccowym.
 2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w Polsce Tydzień modlitw o Trzeźwość. Kładziemy Wam na sercu, aby te wszystkie rodziny zmagające się z problem alkoholowym otoczyć modlitwą.
 3. ZS nr 24 zaprasza przyszłych uczniów klas I i oddziału zerowego wraz z rodzicami na Drzwi Otwarte w sobotę, dnia 25 lutego w godzinach od 9.00 do 11.00 na ul. Puszczykową 11.
 4. W sobotę, 25 lutego – spotkanie dla osób niepełnosprawnych o godz. 11.00 w salce na parterze.
 5. W związku z nasilającym się zjawiskiem fonoholizmu – uzależnienia od smartfona, którego skutkami są zakłócenia rozwoju mowy, problemy z nauką i koncentracją, stres, depresja i narastająca gotowość do stosowania przemocy fizycznej zapraszamy Was na Międzynarodowe Sympozjum naukowo-edukacyjne „SMARTFON WYZWANIE NASZYCH CZASÓW”, poświęcone roli mediów i technologii w życiu społecznym. Gościem specjalnym jest profesor Manfred Spitzer, niemiecki psychiatra i neurobiolog. Specjalista od uzależnień fonoholizmu.
  Sympozjum odbędzie się 4 marca w sobotę na Politechnice Bydgoskiej.
 6. We wtorek „ostatki” i już koniec tegorocznego karnawału. Od Środy popielcowej rozpoczynamy Wielki Post czyli czas przygotowania paschalnego. Mszę święte w Środę Popielcowa są o: 7.00; 10.30; 18.00 i 19.15. Ofiary zbierane w Środę Popielcową przekazane zostaną na hospicja prowadzone przez diecezję bydgoską. Zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową: o 17.30 dla dzieci i młodzieży a po mszy o 18.00 dla dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.30. Kazania pasyjne w tym roku głosić będzie ks. Wojciech Szukalski. Rekolekcje wielkopostne będą od II niedzieli Wielkiego Postu i poprowadzi je ks. Zbigniew Knop ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.
 7. Bardzo Was zachęcamy, aby powierzyć swoją intencję młodzieży, która udaje się na SDM do Lizbony. Można to zrobić poprzez wpisanie treści do Księgi intencji wystawionej przy płaskorzeźbie św. Jana Pawła. II. Księga intencji będzie u nas tylko do następnej soboty.
  Potem będzie peregrynować po innych parafiach aby ostatecznie zostawić ją w Fatimie.
 8. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w niedzielę 5 marca po Mszy Św. o godz. 12.00. Natomiast kandydatów do bierzmowania ze szkoły podstawowej i ponadpodstawowej zapraszamy również w niedzielę 5 marca, ale po Mszy św. o godz. 17.00.
 9. Osoby dorosłe, a szczególnie rodziców dzieci I-komunijnych zachęcamy do udziału w kursie ewangelizacyjnym „Nowe Życie”, który w naszej parafii poprowadzi ekipa z bydgoskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w dniach 10-12 marca. Więcej informacji na stronie internetowej Szkoły i bezpośrednio pod nr tel. 695 581 304 (Krystyna).
 10. Ojcowie Jezuici zapraszają na Rekolekcje Ignacjańskie w życiu codziennym, które rozpoczną się w niedzielę, 26.02.. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
 11. Polecamy Przewodnik Katolicki.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Adela Lercel – jej pogrzeb jest w poniedziałek: o 9.00 różaniec, o 9.30 msza święta pogrzebowa i pochówek na naszym parafialnym cmentarzu; a także śp. Stanisław Szymczak z ul. Kukułczej. Różaniec we wtorek o 12.30, msza pogrzebowa o 13.00 i potem pochówek
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie