Ogłoszenia na V Niedzielę zwykłą (05.02.2023)

 1. Młodzież oazowa w zeszłą niedzielę po wystawianiu jasełek na fundusz wyjazdu do Krakowa i okolic zebrała 3453 zł. Za co serdecznie dziękuje wszystkim Darczyńcom, obiecując modlitwę.
 2. Dzisiaj nas dyżur adoracyjny: jako wskazana parafia w diecezji podejmujemy całodzienną adorację Najśw. Sakramentu. Przed południem odbędzie się ona pomiędzy Mszami Świętymi w kaplicy, a od 13:00 do 17:00 będzie dłuższa adoracja z wystawieniem w monstrancji (również w kaplicy). Zapraszamy wg porządku wypisanego na kartce (w gablocie).
 3. Zapraszamy do pomocy w demontażu szopki i choinek: w poniedziałek po Mszy wieczornej. Każde ręce gotowe do pomocy przydadzą się!
 4. W środę, 08.02. odbędzie u nas Wieczernik z Królową Pokoju z Medjugorje, który poprowadzi ekipa z Apostolatu Jezusa i Maryi. Rozpoczęcie o 16:30 – świadectwami; o 17:15 – różaniec z orędziami Królowej Pokoju; o godz. 18:00 – Eucharystia i Koronka Pokoju; 19:30-21:00 – adoracja Najśw. Sakramentu zakończona błogosławieństwem.
 5. Kolejna Msza wotywna ku czci Ducha Świętego i o uzdrowienie wszystkich obecnych na niej – w piątek, 10.02. o godz. 18:00, a po Mszy modlitwa o uzdrowienie przed Najśw. Sakramentem.
 6. W sobotę 11.02., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Eucharystia z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 10:30. Prosimy o pomoc w dowiezieniu chorych i starszych na tę Eucharystię.
 7. W sobotę również kolejna Randka Małżeńska. Zapraszamy małżonków do kawiarenki na dialog małżeński o godz. 20:00.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Janusza Tomczaka, dyrektora Szkoły Nowej Ewangelizacji, który będzie głosił kazania zapraszając na kurs „Nowe Życie”.
 9. Różańce dla więźniów zbieramy do pudełka na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 10. Fundacja Kaktus zaprasza na konferencję „Miłość do cierpiących miarą poziomu cywilizacji” w przyszłą niedzielę w Domu Polskim. Szczegóły na plakacie.
 11. Przypominamy o obowiązku opłacenia „pokładnego” po 20 latach od pochówku. W związku z kolejna podwyżką wywozu odpadów z cmentarza oraz z planowaną budową kolumbarium sprawa terminowego regulowania zaległości w „pokładnym” jest dla nas bardzo pilna.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim dzisiaj o zbombardowanej codzienności Ukrainy i napięciu pomiędzy Ewangelią a nienawiścią; a także o specyfice polskiego katolicyzmu w konfrontacji z galopującą sekularyzacją; o tym, dlaczego wielbimy Boga i o renesansie Bałtyku. Polecamy także Mały Przewodnik  dla dzieci oraz papieskie L’Osservatore Romano.