Ogłoszenia na IV Niedzielę zwykłą (29.01.2023 r.)

 1. Dziś po Mszach Świętych o 7:30, o 10:30 i o 17:00 zapraszamy do pozostania w kościele na jasełka przygotowanych przez młodzież; potrwają 15 minut. Przy tej okazji młodzież zbiera na pielgrzymkę do Krakowa i okolic, która będzie w czerwcu.
 2. Zakończyliśmy kolędę czyli duszpasterskie odwiedziny rodzin. Pozostało jeszcze kilka wizyt umówionych indywidualnie. Bardzo dziękujemy Wam za otwartość, życzliwość, za złożone ofiary i za wszelkie wyrazy troski o Kościół i naszą parafię. Można jeszcze zgłosić chęć przyjęcia kapłana z błogosławieństwem kolędowym, postaramy się dotrzeć do wszystkich domów otwartych i gościnnych.
 3. Od poniedziałku Msza Święta wieczorna powraca już na swoje miejsce o godz. 18:00. We wtorek, 31.01. biuro parafialne będzie czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.
 4. W I środę miesiąca, 01.02., Msza Święta w int. osób uzależnionych i ich rodzin – o godz. 18:00, a po niej miting AA w salce na parterze o godz. 19:00.
 5. W czwartek, 02.02. – święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) i Dzień Życia Konsekrowanego, w którym dziękujemy P. Bogu za powołania zakonne. Składka przeznaczona jest na wsparcie zakonów klauzurowych (sióstr klarysek z ul. Gdańskiej w Bydgoszczy i sióstr karmelitanek z Tryszczyna). W tym dniu dodatkowe Msze Święte o godz. 10:30 i o 19:00, a na Mszy o 18:00 poświęcimy świece dla dzieci I-komunijnych. Pamiętajmy o przyniesieniu gromnic. (W biurze parafialnym można nabyć pachnące gromnice z prawdziwego wosku). Jest to również I czwartek miesiąca, będzie zatem całodobowa adoracja Najśw. Sakramentu aż do piątkowego wieczoru.
 6. W I piątek spowiedź dla wszystkich od 17:00, a po Mszy wieczornej nabożeństwo do NSPJ.
 7. W I sobotę miesiąca, 04.02., Godzinki Maryjne o 6:30, a po Mszy porannej nabożeństwo fatimskie z rozważaniem wg życzenia Matki Bożej.
 8. Przyszła niedziela, 5 lutego, będzie dla nas dniem całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Przed południem możliwość adorowania będzie w kaplicy pomiędzy Mszami, a okazję dłuższej adoracji będziemy mieli od godz. 13:00 do 17:00. Żywy Różaniec spotka się w przyszłą niedzielę po Mszy o 10:30 w kawiarence.
 9. Zapraszamy na modlitwy oraz Mszę za duszę czyścowe w I poniedziałek miesiąca, 6.02., o godz. 06.30 różaniec, a potem Msza.
 10. Także w poniedziałek, 6.02., będziemy rozbierać szopkę po Mszy wieczornej. Bardzo prosimy o pomoc.
 11. Już teraz chcemy Was zaprosić na 20.02. (poniedziałek), kiedy to w naszej parafii wraz z Księdzem Biskupem oraz s. Anną Czajkowską będziemy dziękować za I rok działania Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 12. Chorych i starszych z posługą sakramentalną w lutym ks. Radosław odwiedzi w dniach z nimi ustalonych, a ks. Wojciech – we wtorek, 7.02. od godz. 7.30. Prosimy zgłaszać chorych, także do wizyt jednorazowych i nie czekać z posługą kapłańską na ostatnią chwilę!
 13. Z Przewodnikiem Katolickim dziś dodatek – modlitewnik „Pięć minut z Bogiem” na miesiąc luty (10 zł).
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Urszula Ochocińska, l. 68 z ul. Kanarkowej; Jej pogrzeb w poniedziałek, 30.01. o godz. 11:30 – różaniec, o 12:00 – Msza pogrzebowa, po niej pochówek na naszym cmentarzu parafialnym w Osówcu; Wieczny odpoczynek…