Ogłoszenia na III Niedzielę zwykłą (22.01.2023 r.)

 1. Zaproszenie Ks. Bpa Krzysztofa na modlitwę w intencji kanonizacji bł. Michała Kozala (odczytać).
 2. Od środy, 18.01. trwa Tydzień Powszechniej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”(por. Iz 1,17). Zakończy się w środę, 25. 01. – w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła Narodów. W czwartek, 26.01. w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Islamu.
 3. W poniedziałek, 23.01. jest wielki dzień ks. Radosława, który będzie bronił doktorat z prawa kanonicznego na KUL w Lublinie. Udajemy się tam, ks. Wojciech i ja, dlatego poranną Msze św. musimy odprawić o godz. 6:30, a Mszę popołudniową o 15:30 odprawi jeden z ojców duchaczy. Prosimy wesprzeć ks. Radosława modlitwą do Ducha Świętego, zwłaszcza o godz. 13:30.
 4. W czwartek zapraszamy na spotkanie z P. Jezusem Eucharystycznym podczas adoracji po wieczornej Mszy Świętej od 19:00 do godz. 24:00.
 5. W piątek oprócz Mszy popołudniowej o 15:30, na którą mamy przyjęte intencje mszalne, będzie także Msza wieczorna o godz. 18:00, a po niej spotkanie kolędowe w kościele dla tych, którzy nie mogli przyjąć kolędy w domu oraz dla sympatyków naszej parafii, mieszkających poza jej terenem, do których domów z kolędą nie możemy dotrzeć. W sobotę będą kolędy dodatkowe w domach. Prosimy zgłaszać najpóźniej do czwartku.
 6. Osoby niepełnosprawne zapraszamy na spotkanie w sobotę, 28.01. o godz. 11:00 w salce na parterze. W sobotę także także comiesięczne nabożeństwo do św. Charbela – tym razem przed Mszą wieczorną o godz. 17:45 (bo po Mszy będą jasełka).
 7. Na jasełka wystawiane przez młodzież oazową zapraszamy w sobotę, 28.01. po Mszy wieczornej, oraz w niedzielę, 29.01., po Mszy o 7:30 (nie będzie wymienianek) i o 11:30 (zapraszamy dzieci) oraz po Mszy o 17:00.
 8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy 2.02. na Mszę o godz. 18.00, podczas której to pobłogosławimy świece do I komunii świętej.
 9. Kto jeszcze nie ma naszego parafialnego kalendarza, niech się zaopatrzy, a może tez pomyśli o drobnym upominku np. dla sąsiadów, którzy nie chodzą regularnie do kościoła. Taki kalendarz może być pomocą w przypomnieniu o kościele parafialnym.
 10. W Przewodniku Katolickim m.in. o tym, jak przygotować się do starości (w nawiązaniu do dnia Babci i Dziadka); abp G. Ryś o ekumenizmie i dialogu międzyreligijnym i o tym, jak podziały niszczą obraz Boga; oraz „Papież na emeryturze” – czyli jak może wyglądać życie po abdykacji; jest też wspomnienie o kard. G. Pellu z Australii – niesłusznie skazanym na więzienie i potem uniewinnionym, który zmarł w tych dniach.
 11. Gościmy dzisiaj wśród nas p. Andrzeja Lwowskiego, przedstawiciela inicjatywy Dom Słowa. Proszę go o słowo.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Zygmunt Kotas, l. 91. z ul. Gawroniej; śp. Franciszek Cygan, l. 77, z ul. Borsuczej i śp. Marek Kowalczyk, l. 65 z ul. Dolnej Waleniowej;  Wieczny odpoczynek…