Ogłoszenia na II Niedzielę zwykłą (15.01.2023 r.)

  1. Od środy, 18.01. zaczyna się Tydzień Powszechniej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”(por. Iz 1,17). Będzie on poprzedzony Dniem Judaizmu – w wtorek, 17.01.
  2. Na naszej stronie internetowej, w zakładce „Kontemplując Piękno” już od tygodnia widnieją nowe treści. Na uroczystość Chrztu Pańskiego wybraliśmy dzieło włoskiego malarza okresu baroku Guido Reni. Zapraszamy na medytacje ze Słowem Bożym przez sztukę.
  3. Polecamy nasz kalendarz parafialny: niech pomaga odliczać dni nowego roku Pańskiego i budować poczucie więzi z parafią przypominając ważne daty z życia naszej wspólnoty i jej Patrona.
  4. W każdy czwartek wieczorem zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu po spotkaniu kolędowym od godz. 19:00 do 24:00.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć przedstawicieli inicjatywy Dom Słowa, dzięki którym będzie można nabyć książkę ks. Krzysztofa Grzywocza pt. Wybrane na drogę. Autor był znanym i cenionym ojcem duchownym, rekolekcjonistą, terapeutą i egzorcystą. Zaginął w Alpach kilka lat temu.
  6. Nasza młodzież oazowa dziękuje parafianom za życzliwość i otwarte serca podczas kolędowania po parafii. Kolędnicy oazowi zebrali 1500 zł, które przeznaczą na oazową pielgrzymkę do Krakowa i okolic. Młodzież zaprasza także na Jasełka w niedzielę, za 2 tygodnie, 29.01.
  7. W środę 08.02. w naszej parafii odbędzie się spotkanie modlitewne „Wieczernik z Królową Pokoju z Medjugorie”. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na stronie internetowej.
  8. Dziękujemy za przyjmowanie nas podczas kolędy. Plan kolędowania na najbliższe dni (na osobnej kartce). Jest także zamieszczony na stronie internetowej parafii w zakładce „Aktualności”. W biurze parafialnym możliwe jest indywidualne ustalenie terminu kolędy, jeżeli ten wyznaczony komuś nie pasuje.
  9. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który tym razem poświęcony jest dziedzictwu śp. papieża Benedykta. Kilka dobrych tekstów podsumowuje i ukazuje doniosłość jego nauczania i pasterzowania dla całego Kościoła i dla nas w Polsce.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej przeszła do wieczności śp. Irena Jaroszek, l. 79, z ul. Mińskiej. Pogrzeb będzie w środę o godz. 10:00, a więcej szczegółów dowiemy się jutro. Wieczny odpoczynek