Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego (08.01.2023 r.)

 1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły z zielonym kolorem w liturgii. Zgodnie z wielowiekową tradycją w Polsce przedłużamy śpiewanie kolęd (zwłaszcza poza liturgią) do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, które wiąże się tematycznie z Bożym Narodzeniem.
 2. Dziś właśnie, 08.01. przypada 129-ta rocznica urodzin naszego Patrona, który przyszedł na świat w 1894 r. w Zduńskiej Woli, jako Rajmund Kolbe w ubogiej rodzinie tkaczy Juliusza i Marianny Kolbe. Wspominając tę datę polecamy nasz kalendarz parafialny: niech pomaga odliczać dni nowego roku Pańskiego i budować poczucie więzi z parafią przypominając ważne daty z życia naszej wspólnoty i jej Patrona.
 3. Po Mszy Świętej o godz. 10:30 zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku.
 4. Wszystkie rodziny z Domowego Kościoła, wszystkich członków Żywego Różańca i Stow. Wspierania Powołań zapraszamy na poświąteczne spotkanie opłatkowe w Niedz. Chrztu Pańskiego, 08.01. o godz. 15:00 w kawiarence.
 5. Jutro, 09.01. będziemy obchodzili po raz pierwszy wspomnienie liturgiczne bł. Pauliny Jaricot – założycielki Żywego Różańca. Członków Żywego Różańca zapraszamy zatem na Mszę Świętą, o 7:00 lub o 15:30, poprzedzoną wspólną modlitwą różańcową na pół godz. Przed Mszą.
 6. Różaniec fatimski w piątek, 13.01. o godz. 15:00, a po nim, o godz. 15:30 – Msza wotywna ku czci Ducha Świętego i o uzdrowienie obecnych na niej.
 7. Plan odwiedzin kolędowych (osobna kartka). Informacja jest także na stronie internetowej parafii w zakładce „Aktualności”.
 8. Jeżeli podany termin komuś nie pasuje, zapraszamy do biura parafialnego, aby indywidualnie ustalić bardziej dogodny.
 9. Pomóżcie nam dotrzeć z informacją o kolędzie do Waszych sąsiadów, zwłaszcza  tych, którzy nie bywają w często w kościele, ale kolędę przyjmują.
 10. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, w którym polecamy przede wszystkim „Proroctwo Benedykta” – bardzo ważny tekst wywiadu, jakiego ks. prof. Ratzinger udzielił ponad 50 lat temu w heskim radio. Dziś te słowa mają wymiar profetyczny. Czytając ten tekst warto zadać sobie pytanie: czy już jesteśmy, czy może dopiero będziemy świadkami spełniania się tych przewidywań…
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej przeszedł do wieczności śp. Alfred Dankowski, l. 87, z ul. Dolnej Waleniowej. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 09.01. o godz. 10:00 Msza pogrzebowa w kościele Chrystusa Króla, po niej pochówek na cmentarzu przy ul. Lotników. Wieczny odpoczynek