Ogłoszenia na Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli)

  1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (czyli w Święto Trzech Króli) ministranci i lektorzy rozprowadzają zestawy z kredą, kadzidłem i węgielkiem zbierając przy tym ofiary na fundusz ministrancki. Taca z dzisiejszej uroczystości przeznaczona jest na fundusz misyjny.
  2. Ks. Biskup Krzysztof zaprasza do udziału w X Bydgoskim Orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się Mszą o godz. 11.30 w bazylice św. Wincentego á Paulo, odprawianą przez bp. Krzysztofa Włodarczyka. Ok. godz. 13.00 kolorowy orszak wyruszy i przejdzie ulicami: Markwarta, Krasińskiego, Gdańską, Focha, Mostową do Starego Rynku.
  3. Dzisiaj jest I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi dziś podczas Mszy. Warto przypomnieć, że istotą I piątku nie jest spowiedź w ten dzień, ale Komunia św. przyjęta w int. zadośćuczynienia NSPJ.
  4. W niedzielę Chrztu Pańskiego, 08.01., wspólne kolędowanie przy żłóbku po Mszy o godz. 10:30, Dzieci I-komunijne odnowią przyrzeczenia chrztu świętego podczas Mszy o godz. 10:30 i 12:00.
  5. Zachęcamy, aby dni nowego roku odliczać przy pomocy naszego kalendarza parafialnego. Są w nim zaznaczone nie tylko wszystkie święta kościelne, ale także ważne dni z życia naszej parafii i z życia naszego patrona, św. Maksymiliana. Można go potraktować jako cegiełkę na wsparcie parafii (koszt wydruku – to 6,50 zł – jeśli wrzucicie cokolwiek więcej – pozostaje dla parafii).
  6. Jutro, w I sobotę miesiąca, Godzinki maryjne o godz. 6:30, a po Mszy porannej także nabożeństwo wg życzenia Matki Bożej z Fatimy. Chorych i starszych z posługą sakramentalną w styczniu i w lutym księża odwiedzą w dniach z nimi ustalonych.
  7. Wszystkie rodziny z Domowego Kościoła, wszystkich członków Żywego Różańca i Stow. Wspierania Powołań zapraszamy na poświąteczne spotkanie opłatkowe w Niedzielę Chrztu Pańskiego, 08.01. o godz. 15:00 w kawiarence.
  8. Plan odwiedzin kolędowych (osobna kartka).
  9. Pomóżcie nam dotrzeć z informacją o kolędzie do Waszych sąsiadów, zwłaszcza  tych, którzy nie bywają często w kościele, ale kolędę przyjmują.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej przeszedł do wieczności śp. Alfred Dankowski, l. 87, z ul. Dolnej Waleniowej. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 09.01. o godz. 10:00 Msza pogrzebowa w kościele Chrystusa Króla, po niej pochówek na cmentarzu przy ul. Lotników Wieczny odpoczynek