Ogłoszenia na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok (01.01.2023)

 1. Z początkiem Nowego Roku wszystkim naszym Drogim Parafianom i Sympatykom składamy najserdeczniejsze życzenia: niech obfite Boże błogosławieństwo spłynie na Was w pełnym zdrowiu duszy i ciała, w zdrowych relacjach w rodzinach, w pracy, w szkole, abyśmy mogli doczekać się sprawiedliwego pokoju na Ukrainie i w Bożym pokoju przeżywać Waszą codzienność w tym Nowym Roku: Szczęść Boże !
 2. Tym, którzy odsypiają zabawę sylwestrowo-noworoczną warto przypomnieć, że dziś (01.01.) mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msza popołudniowa u nas o godz. 17:00; w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego – o 18:00, a u duchaczy (al. Jana Pawła II nr 117) nawet o 21:00. Można więc wyspać się i jeszcze zdążyć na Mszę Świętą, aby z P. Bogiem rozpocząć ten nowy rok!
 3. Zachęcamy, aby od dziś dni tego nowego roku odliczać przy pomocy naszego kalendarza parafialnego. Są w nim zaznaczone nie tylko wszystkie święta kościelne, ale także ważne dni z życia naszej parafii i z życia naszego patrona, św. Maksymiliana. Można go potraktować jako cegiełkę na wsparcie parafii (Koszt wydruku – to 6,50 zł. Jeśli wrzucicie cokolwiek więcej, pozostaje dla parafii).
 4. W środę, 04.01. Msza w intencji osób uzależnionych i ich rodzin – o siłę do walki z nałogiem o godz. 18:00. Po niej miting AA w salce na parterze.
 5. W I czwartek m-ca, 05.01. adoracja całonocna od godz. 19:00 do piątkowego poranka, do 7:30. W piątek, 06.01 – Uroczystość Objawienia Pańskiego (wg tradycji – Trzech Króli). Msze Święte – jak w każdą niedzielę i poświęcenie kredy i kadziła.
 6. W piątek, 06.01. tj. w Uroczystość Objawienia Pańskiego (popularnie Święto Trzech Króli) Ks. Biskup zaprasza do udziału w X Bydgoskim Orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się Mszą o godz. 11.30 w bazylice św. Wincentego á Paulo, odprawioną przez bp. Krzysztofa Włodarczyka. Ok. godz. 13.00 kolorowy orszak wyruszy i przejdzie ulicami: Markwarta, Krasińskiego, Gdańską, Focha, Mostową do Starego Rynku.
 7. W I sobotę miesiąca, 07.01. Godzinki maryjne o godz. 6:30, a po Mszy porannej także nabożeństwo wg życzenia Matki Bożej z Fatimy.
 8. Chorych i starszych z posługą sakramentalną w styczniu i w lutym księża odwiedzą w dniach z nimi ustalonych.
 9. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia do I komunii zapraszamy w przyszłą niedzielę,,  Niedzielę Chrztu Pańskiego (8 stycznia), aby odnowić w sposób uroczysty przyrzeczenia chrztu świętego podczas Mszy o godz. 10:30 i o 12:00. Przyporządkowanie klasy do godziny mszy zostało podane na stronie internetowej parafii w zakładce „I Komunia”.
 10. Wszystkie rodziny z Domowego Kościoła, wszystkich członków Żywego Różańca i Stow. Wspierania Powołań zapraszamy na poświąteczne spotkanie opłatkowe w Niedz. Chrztu Pańskiego, 08.01. o godz. 15:00 w kawiarence.
 11. Odwiedziny kolędowe wg następującego porządku (osobna kartka)
 12. W ostatnim dniu minionego roku odszedł do wieczności: śp. pp. senior Benedykt XVI, od lutego 2013 r. – emerytowany Biskup Rzymu. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek, 05.01. w Watykanie. Biuro Euro-Tim organizuje wyjazd pielgrzymkowy na pogrzeb śp. pp. Benedykta. Wyjazd 03.01. powrót 07.01. Cena – 1000 zł. Szczegóły u Proboszcza. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie