Ogłoszenia na Święta Narodzenia Pańskiego (25-26.12.2022 r.)

 1. W tę świętą noc (ten święty dzień) Narodzenia Pańskiego Wam wszystkim, Drodzy Bracia i Siostry z naszej rodziny parafialnej, Sympatykom naszego kościoła oraz Gościom, – w imieniu Duszpasterzyskładamy najserdeczniejsze życzenia: w Dzieciątku z Betlejem Bóg przychodzi do nas jako Książę Pokoju niosąc pokój ludziom dobrej woli. Życzę Wam, abyśmy w tym nadchodzącym roku doświadczyli zwycięstwa pokoju i na Ukrainie, i w u nas – w naszych rodzinach, w parafii, w Ojczyźnie. Niech ten pokój od Bożej Dzieciny wychodzi z naszych serc, w których Ona zagości: niech rozlewa się przez słowa, gesty, czyny, uśmiech i modlitwę.
 2. Serdeczne podziękowanie przede wszystkim tym, którzy napracowali się przy sprzątaniu i strojeniu naszej świątyni, Dziękuję również całej liturgicznej służbie ołtarza Pani Organistce i zespołowi muzycznemu – wszystkim za wszystko: Bóg zapłać!
 3. Jutro drugi dzień świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w każdą niedzielę, a po Mszy o 10:30  zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku.
 4. We wtorek, 27.12. biuro parafialne będzie nieczynne. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 608 087 263).
 5. Warto powtórzyć, że wracamy do tradycyjnej formy odwiedzin kolędowych w domach parafian. Rozpoczniemy je od środy, 28.12. Plan kolędy na najbliższe dni jest już opublikowany na stronie internetowej (zakładka „Aktualności”), a resztę opublikujemy w tym tygodniu. Jeżeli zaproponowany termin komuś nie pasuje, można umówić się indywidualnie (w biurze).
 6. W okresie kolędowym, od czwartku 29.12. w dni powszednie Mszę Święte odprawiać będziemy – o 15:30. W piątek, 30.12., będziemy przeżywać przesunięte z niedzieli Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy w ten dzień małżonków do odnowienia przysięgi małżeńskiej. Piątek ten jednak nie traci pokutnego charakteru (oktawa Narodzenia Pańskiego nie daje takich przywilejów), tzn. obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę, 31.12. – zapraszamy na Mszę Świętą kończącą ten rok o godz. 17:00, po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
 8. Między świętami a Nowym Rokiem nasza młodzież staropolskim zwyczajem będzie kolędować z jasełkami pukając do drzwi domów naszych parafian. Jeśli zechcecie podziękować im jakąś ofiarą, będzie to wsparcie dla pielgrzymki młodzieży oazowej do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Oświęcimia, na którą udadzą się pod koniec roku szkolnego.
 9. Do wyłożonej na stoliku obok szopki Księgi można wpisywać intencje, które młodzież zabierze i przedstawi do Matki Bożej w Fatimie podczas Światowych Dni Młodzieży w sierpniu 2023 r.
 10. Paczki w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka” można jeszcze przynosić i składać pod choinką.
 11. Polecamy Przewodnik Katolicki na święta wraz z dodatkiem – modlitewnikiem „5 minut z Bogiem” na styczeń oraz Mały Przewodnik – dla dzieci. Polecamy także nasz parafialny kalendarz  ścienny – cena wydruku = 6,50 zł. Jeśli wrzucicie cokolwiek więcej, to zostanie dla parafii.
 12. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – porządek niedzielny Mszy Świętych z wyjątkiem Mszy o 7:30, której w tym dniu nie będzie.