Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu (18.12.2022 r.)

 1. Po przeżytej wizytacji kanonicznej naszego Biskupa bardzo dziękuję wszystkim osobom i środowiskom, które pomogły zorganizować wszystko i przeżyć tę wizytację. Czekamy na protokół i dekret powizytacyjny.
 2. Przed nami jeszcze ostatni pełny tydzień Adwentu. Zapraszamy na roraty: z dziećmi – o 18:00 do czwartku, 22 XII. Dla młodzieży i dorosłych „Roraty na dżem dobry” – w poniedziałek, o 6:15.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w ustawieniu szopki i dekoracji bożonarodzeniowej i proszę o ciąg dalszy w poniedziałek, 19 XII po Mszy wieczornej: trzeba jeszcze obsadzić, ubrać i oświetlić choinki, a potem posprzątać po tym dziele.
 4. Młodzież udająca się na Światowe Dni Młodzieży zebrała w minioną niedzielę 4030 zł. Natomiast za oferowane  ciasta otrzymała od parafian 3400 zł. Bardzo dziękujemy za okazaną wobec młodych ludzi życzliwość. Młodzież przygotowała także „Paczuszkę dla maluszka”.
 5. Zachęcamy do włączenia się w tą dobroczynną inicjatywę (szczegóły na bombkach na choince).
 6. W ostatnich dniach przed świętami nie zapomnijmy także o porządkach w naszych duszach! Okazja do spowiedzi: w niedzielę – podczas Mszy Świętych; w poniedziałek popołudniu jedziemy z pomocą do parafii Wniebowstąpienia Pańskiego, a w środę do św. Antoniego. We wtorek spowiedź u nas z udziałem zaproszonych spowiedników: rano od 8:00 do 9:00, popołudniu – od 16:30 do Komunii podczas Mszy wieczornej.
 7. Serdeczne „Bóg zapłać!” również wszystkim dobrym ludziom, którzy już dołożyli się do przedświątecznej zbiórki żywności na rzecz samotnych, starszych i chorych osób z naszej parafii. Dziękujemy także kierownictwu i pracownikom sklepów. Zbiórka trwa do poniedziałku popołudnia. Wtedy kosze zostaną zabrane ze sklepów, a nasz Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki dla osób samotnych i najbardziej potrzebujących.
 8. Można jeszcze zgłaszać chorych na przedświąteczną wizytę kapłana z posługa sakramentalną. Księża będą odwiedzać tych chorych wg umówionej kolejności od środy, 21 XII.
 9. Opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny są jeszcze dostępne w korytarzu na zapleczu kościoła. Od wtorku będziemy mieli także parafialny kalendarz na nowy rok (w składaniu)
 10. Ks. Wojciech zachęca do zapoznania się z ofertą wydawnictwa Sióstr Loretanek. Książki mogą okazać się świetnym pomysłem na prezent dla najmłodszych dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Podane ceny są cenami hurtowymi. Warto!
 11. W sobotę wigilijną Msza o 7:00, wieczorem Mszy Świętej nie będzie, a „Pasterka” będzie tradycyjnie – o godz. 24:00. Kościół otworzymy o 23:15.
 12. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7:30 rano, której w tym dniu nie będzie. W II dzień świąt, 26 XII, w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze wg porządku niedzielnego, a taca tradycyjnie jest przeznaczona na uczelnie katolickie.
 13. Odwiedziny duszpasterskie rodzin czyli tradycyjną kolędę rozpoczniemy po świętach od środy, 28 XII: w pierwszej kolejności będą ulice: Kolibrowa, Gawronia, Głuszcowa, Jarząbkowa i domki za lasem, czyli ul. Osowa Góra. Dokładny plan na pierwsze dni kolędy w zakładce „Aktualności” opublikujemy w tym tygodniu.
 14. W Przewodniku Katolickim polecam: tekst o kolędzie, która budzi wiele kontrowersji i emocji. Jaki w ogóle jest sens kolędy i jak ocalić to, co jest jej istotą? I o co chodzi w „kampanii insynuacji oraz jawnych oszczerstw rzucanych pod adresem Jana Pawła II”.
 15.  W ostatnich dniach z naszej parafii przeszedł do wieczności śp. Dionizy Tafelski, l. 88 z ul. Kruszyńskiej. Wieczny odpoczynek