Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu (11.12.2022 r.)

 1. W Adwencie zapraszamy też na roraty – od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00, w piątek – wyjątkowo roraty o 15:30 – na prośbę nauczycieli i rodziców dzieci, a w sobotę – o godz. 7:00 (i gorące pyszne kakao!). Młodzieżowe „Roraty na dżem dobry” – tym razem w poniedziałek, o godz. 6:15, a po nich wspólne śniadanko z gorącym kakałem! Kolorowe lampiony zawsze mile widziane!
 2. We wtorek, 13 XII przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tego okresu zapalając także wieczorem światło pamięci w oknach domów. Zapraszamy w tym dniu na modlitwę różańcową przed figurą Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17:30, jednak Mszę Święta w int. dzieci (od Rodziców z Żywego Różańca) za zgodą ofiarodawców musimy przesunąć o godz. 7:00. Biuro parafialne będzie czynne od godz. 16:00 do godz. 17:20.
 3. Prosimy o pomoc w ustawieniu żłóbka i dekoracji świątecznej: zarówno dorosłych, jak i młodzież i dzieci (małe rączki też się przydadzą!): w czwartek, 15 XII, po  Mszy wieczornej.
 4. W piątek, 16 XII będzie przesunięta z ub. tygodnia Msza wotywna o Duchu Świętym z podz. za Jego dary i o uzdrowienie obecnych na niej. Po Mszy będzie także modlitwa o uzdrowienie wraz ze świadectwem osoby uzdrowionej z raka (i nie tylko) dzięki zawierzeniu Maryi.
 5. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII oraz z klas I szkół ponad-podstawowych zapraszamy w niedzielę, 18 XII, na Mszę o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne.
 6. Zachęcamy także do włączenia się w adwentową akcję „Paczuszka dla maluszka”: z choinki przy chrzcielnicy można zabrać bombkę i zrobić paczkę, która potem trafi do domu Domu Pomocy Społecznej w Grabiu k. Aleksandrowa Kuj., gdzie są także małe dzieci. Więcej szczegółów na papierowych bombkach i na plakacie.
 7. W korytarzu prowadzącym do biura parafialnego można nabyć opłatki i świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 8. W sklepach, które od lat z nami współpracują można do koszów z logo Caritas składać produkty żywnościowe jako wsparcie dla osób starszych i samotnych z naszej parafii. Za wszystkie dary złożone dotychczas wielkie „Bóg zapłać”.
 9. Można zgłaszać chorych i starszych na przedświąteczną wizytę kapłana ze spowiedzią i Komunią św.
 10. Polecam lekturę Przewodnika Katolickiego: o tym, że istnieje tajemniczy związek między modlitwą, miłością i wspólnotą – wszystkie sakramenty zawierają w sobie te trzy elementy; o dwóch typach pasterzy: Pierwszy z nich uważa, że owce są przede wszystkim po to, żeby je strzyc. Drugi jest gotów oddać za swoje stado życie i robi to czy to przez wierną służbę, czy przez męczeństwo. W wielu sondażach można wyczytać, że dla Polaków największą wartość ma rodzina. Wygląda na to, że wpływa to nawet na postrzeganie świąt Bożego Narodzenia.
 11. Młodzież udająca się na spotkanie do Lizbony będzie przed kościołem rozprowadzała poświęcone sianko, pierniki. Pozwólcie, że oni sami o tym powiedzą…
 12. Z naszej wspólnoty przeszedł do wieczności śp. Sylwester Andruszczenko, l. 62, z ul. Gawroniej. Wieczny odpoczynek