Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu (04.12.2022)

 1. W tę II Niedzielę Adwentu przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zbieramy ofiary do puszek na wsparcie katolickich parafii na terenie Ukrainy. „Bóg zapłać” za ofiarność!
 2. Zapraszamy na roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w soboty o 7:00. Oferta specjalna to młodzieżowe „Roraty na dżem dobry” w poniedziałek o 6:15.
 3. Zapraszamy wszystkich parafianach a szczególnie tych należących do Apost. Pomocy Duszom Czyśćcowym w I poniedziałek, 05.12. na Mszę o godz. 18.00. Po niej będzie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00. Potraktujmy to jako nasze adwentowe czuwanie na przyjście Pana.
 4. W środę, 07.12. Msza w int. osób uzależnionych i ich rodzin (o siłę do walki nałogiem) o godz. 18:00, po niej miting wspólnoty AA w salce na parterze.
 5. W czwartek, 8.12. przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 10:30, a po niej adoracja Najśw. Sakramenu do godz. 13:00 podczas tzw. „godziny łaski”. O 17:30 zapraszamy na wspólny różaniec, a po Mszy o 18:00 będzie także uroczyste zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi kolejnej grupy osób oraz całej naszej parafii.
 6. Dzieci I-komunijne wraz z rodzicami też zapraszamy w czwartek, 8.12. o godz. 18.00. Poświęcimy medaliki. jakie otrzymają dzisiaj dzieci podczas Mszy o godz. 12.00. Kolejne spotkanie formacyjne będzie w następną niedzielę, 11.12. po Mszy o 12. Obecność obowiązkowa.
 7. Stowarzyszenie Wspierania Powołań spotka się w czwartek, 8.12. o godz. 16:30 w salce na parterze.
 8. Msza Święta ku czci Ducha Świętego z podziękowaniem za Jego dary i z prośbą o uzdrowienie tym razem będzie przeniesiona na III piątek miesiąca, czyli z 09.12. na 16.12. o 18:00.
 9. Małżonków zapraszamy na kolejną randkę małżeńską w sobotę, 11.12. o godz. 20:00 w kawiarence.
 10. W przyszłą niedzielę Ks. Biskup będzie z nami od Mszy o godz. 9:00, o godz. 10:30 będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii w int. Parafii. Wszystkich naszych ministrantów i lektorówrodzicami zapraszamy na spotkanie z Ks. Biskupem po południu o  godz. 16:15 w kaplicy.
 11. Za tydzień młodzież udająca się na spotkanie do Lizbony będzie rozprowadzała poświęcone sianko i pierniki u nas przed kościołem i w 4 innych parafiach naszego dekanatu. Pomóżmy im zrealizować ten wyjazd. Od tej niedzieli przez 2 miesiące przy ołtarzu Jana Pawła II jest wyłożona księga intencji. Tam można wpisywać swoje prośby, które zostaną powierzone Maryi w Fatimie.
 12. Do koszów z logo Caritas (wyłożonych w sklepach, które od lat z nami współpracują) można składać produkty żywnościowe dla osób ubogich z naszej parafii (zwłaszcza samotnych). Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na różne sposoby wspomagają działania charytatywne w naszej parafii.
 13. Opłatki wigilijne są dostępne w biurze parafialnym (lub w korytarzu prowadzącym do biura parafialnego). Polecamy także świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (po 10 i 18 zł).
 14. W sprawie odwiedzin kolędowych Ks. Biskup podjął decyzję, aby w całej diecezji przywrócić tradycyjny sposób przeżywania kolędy, czyli poprzez odwiedziny duszpasterskie w domach parafian.
 15. Radni z Rady Miasta i Rad Osiedlowych zapraszają do głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim na wybrane projekty. Wszystkie informacje na ulotce przed kościołem . Głosujemy przez Internet. Kto sobie z tym nie nie poradzi, może wypełnić druk i przynieść do kościoła z powrotem. Zachęcamy do głosowania na projekt Ponadosiedlowy 324 Park Ks. Karola Wojtyły.
 16. Dwa ogłoszenia „grzecznościowe”: 1) Samotna kobieta z naszej parafii poszukuje mieszkania na Osowej Górze (kontakt przez Ks. Proboszcza); 2) Stajnia Patitaj w Łochowie poszukuje stajennego. Praca z zakwaterowaniem od zaraz. w oferowanym mieszkaniu może zamieszkać małżeństwo. Mile widziana umiejętność jazdy ciągnikiem i doświadczenie z dużymi zwierzętami (kontakt: tel. 669 359 413)
 17. Polecamy Przewodnik Katolicki jako źródło informacji o Kościele W numerze m.in. bardzo ważny tekst pt. „Nastolatki wobec pornografii cyfrowej”. Każdy rodzic powinien obowiązkowo przeczytać!
 18. Z naszej wspólnoty parafialnej przeszedł do wieczności śp. Michał Kowalski, l. 74 z ul. Borsuczej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie