Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu (27.11.2022 r.)

 1. Zgodnie z zapowiedzią gościmy dzisiaj p. Grzegorza, z Zakonu św. Łazarza. Zapraszam Go z krótkim słowem.
 2. W Adwencie zapraszamy na Roraty czyli Mszę Świętą wotywną ku czci Matki Bożej, którą odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w soboty o 7:00. Dzieci obowiązkowo z lampionami – najlepiej własnej produkcji. Z inicjatywy młodzieży, dla nich innych chętnych dodatkowo poranne „Roraty na Dżem Dobry” – już jutro, w poniedziałek o godz. 6:15.
 3. W I czwartek miesiąca, 01.12. po Mszy wieczornej adoracja  Najśw. Sakramentu w int. powołań przez 24 godziny, aż do piątku wieczora. W I piątek, 02.12. spowiedź dla wszystkich od 16:30, a po wieczornej Mszy Świętej adoracja do godz. 21:00. W I sobotę, 03.12. Godzinki o Niepok. Poczęciu NMP o godz. 6:30, a po Mszy porannej nabożeństwo wynagradzające wg życzenia Matki Bożej z Fatimy. Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 4. W korytarzu przy biurze parafialnym można już nabyć świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe: 10 zł, duże: 18 zł). Są także opłatki na stół wigilijny (ofiara dobrowolna).
 5. Po niedzieli w sklepach, które z nami współpracują, pojawią się kosze i kartony z logo Caritas do zbiórki produktów żywnościowych w ramach przedświątecznej pomocy dla osób najbardziej potrzebujących. Prosimy też o zgłaszanie gotowości, kto mógłby pomóc fizycznie – np. w umyciu okien samotnej starszej osobie (zgłaszać w biurze parafialnym lub punkcie charytatywnym).
 6. W naszej parafii powstaje zastęp dla młodszych skautów-wilczków, chłopców w wieku 9-12 lat. Zainteresowanych chłopców zapraszamy na pokazową zbiórkę, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 27.11. o godz. 13.00, to jest bezpośrednio po Mszy Świętej . Początek przed wejściem do głównego kościoła. Zbiórka potrwa jedną godzinę.
 7. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10:30 w kawiarence.
 8. Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Po Mszach zbierzemy ofiary do puszek na wsparcie dla katolickich parafii w krajach byłego Związku Radzieckiego, zwłaszcza na Ukrainie.
 9. Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza dzieci do udziału w akcji charytatywno-edukacyjnej „Bezpieczeństwo ze św. Mikołajem” w poniedziałek, 05.12. w godz. 14:00-17:00 w hali sportowo-widowiskowej „Łuczniczka” (wejście możliwe od 13:30).
 10. Rozpoczęliśmy sezon grzewczy w kościele. Proszę: pilnujmy wszyscy zamykania drzwi, aby ciepło nie uciekało.
 11. Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa, po przerwie spowodowanej epidemią, wracamy w tym roku do tradycyjnej formy kolędy, czyli odwiedzin parafian w ich domach.
 12. Polecamy Przewodnik Katolicki z dodatkiem-modlitewnikiem „5 minut z Bogiem” na grudzień (jego cena wraz modlitewnikiem: 9,50 zł). W numerze m.in. o tym, że to nie ludzie wymyślili Kościół, o biblijnych obrazach Kościoła i o tym, jak się w Kościele odnaleźć; a także o skradzionym Bożym Narodzeniu i o asertywności na co dzień.
 13. Na zakończenie odmówmy wspólnie modlitwę za nasza diecezję ułożoną przez naszego Biskupa.