Ogłoszenia na Niedzielę Chrystusa Króla (20.11.2022 r.)

 1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza, a od tego roku także Dniem Młodzieży na szczeblu diecezji. Dlatego te akcje młodych, o których za chwilę.
 2. Po Mszy o godz. 10.30 ponowimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, a na Mszy o godz. 12:00 poświęcimy książeczki do nabożeństwa dzieciom I-komunijnym.
 3. Po Mszy o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie z artystą rzeźbiarzem p. Michałem Kubiakiem, twórcą płaskorzeźby naszego patrona – św. Maksymiliana. Pragniemy to spotkanie wpisać w świętowanie naszego 50-lecia jako wspólnoty. Artysta przybliży nam historię powstania dzieła, które w prezbiterium towarzyszy naszej modlitwie. Spotkanie rozpocznie się w kościele, a ciąg dalszy będzie w kawiarence.
 4. Młodzież pielgrzymująca na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony przygotowała wraz z rodzicami 500 kartoników z domowymi wypiekami. Zachęcamy, aby wspomóc naszą młodzież w organizacji wyjazdu. Proponowana ofiara za kartonik ciasta to 10 zł.
 5. Ks. Wojciech wraz z delegacją młodzieży udającej na się na ŚDM uczestniczyć będzie/ uczestniczył we Mszy pod przewodnictwem biskupa diecezji w bydgoskiej katedrze. Młodzież otrzyma relikwie bł. Carlo Acutisa, które w naszym dekanacie będą czczone w marcu 2023 r.
 6. Zbiórka dla lektorów i wszystkich, którzy chcą służyć jako ministrant Słowa Bożego w naszej parafii, będzie w środę 22.11. Rozpocznie się Mszą o 18.00, potem spotkanie przy stole.
 7. Od najbliższej soboty, 26.11., w naszej parafii będzie odbywać się kurs na ministranta Słowa Bożego dla naszego dekanatu. Poprowadzi go ks. Wojciech – dekanalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza. Zgłosiło się 14 osób. Chętni jeszcze mogą się zgłaszać do ks. Wojciecha.
 8. Do soboty, 26.11. w biurze parafialnym można złożyć wymienianki roczne do coniedzielnej modlitwy za zmarłych. Od następnej niedzieli zaczynamy nowy cykl.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent i nowy rok liturgiczny. Przedstawiciel Zakonu św. Łazarza rozprowadzał będzie kalendarze-cegiełki (50 zł) na Hospicjum Perinatalne w Bydgoszczy.
 10. Diakonia Społeczna organizuje wyjście do kina na film pod tytułem „Prorok” o ks. Prymasie Stefanie Kard. Wyszyńskim. Kino Helios, w środę,  23.11. o godz. 19.15. Należy być pół godziny przed projekcją, koszt – 16 zł. Proszę o odliczone pieniądze. Zapisy SMS-em na nr 501421906! 
 11. W naszej parafii powstaje zastęp dla młodszych skautów-wilczków, chłopców w wieku 9-12 lat. Zainteresowanych chłopców zapraszamy na pokazową zbiórkę, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 27.11. o godz. 13.00 – to jest bezpośrednio po Mszy Świętej. Początek przed wejściem do głównego kościoła. Zbiórka potrwa jedną godzinę.
 12. Zima przyszła!. Proszę, abyśmy wszyscy pilnowali zamykania drzwi w kościele.
 13. Mężczyzna w średnim wieku poszukuje pokoju do wynajęcia na Osowej Górze. Kontakt w biurze.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim”  m.in. Powrót Króla. Dlaczego nie należy się bać końca świata. Po co Kościołowi dyplomacja? Czy Stolica Apostolska angażuje się w politykę? Dlaczego w Czecha i we Francji rodzi się więcej dzieci, a w Polsce nie? Oraz dlaczego problem wykorzystania seksualnego nie jest jeszcze w Polsce traktowany jako problem społeczny?
 15. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Elwira Sobecka, l. 66, z ul. Dzięciołowej; śp. Bolesława Kminikowska, l. 78 z Pawłówka. Pogrzeb w pon. 21.11.: różaniec – o 9:00, Msza pogrzebowa o godz. 9:30; śp. Barbara Hyla-Makowska, l. 76, z ul. Dolnej Waleniowej. Ostatnie pożegnanie przed kremacją – w poniedziałek, 21.11. o godz. 11:00 w kaplicy cmentarza Ewangelickiego przy ul. Zaświat. Msza pogrzebowa w środę, 23.11. o godz. 10”30 w kościele Świętego Krzyża i pogrzeb na cmentarzu nowofarnym. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie