Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę zwykłą (13.11.2022)

 1. W przypadającym dziś Światowym Dniu Ubogich zgodnie z zachętą pp. Franciszka pragniemy ugościć obiadem w kawiarence (o godz. 13:00) osoby samotne i ubogie. Zebraliśmy na ten cel do puszeczki 547 zł, za co w imieniu PZ Caritas serdecznie dziękuję! Dziś przeżywamy także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym myśląc szczególnie o Ukrainie i starając się wesprzeć mieszkających tam katolików i modlitwą, i wsparciem materialnym, które organizuje papieska fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 2. W związku z Świętem Niepodległości zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w niedzielny wieczór o godz. 18:00. Przyjdźmy całymi rodzinami, zaprośmy sąsiadów, znajomych. Organizuje i zaprasza Diakonia Społeczna.
 3. Młodzież udającą się na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie zapraszamy na Mszę i czuwanie, a potem na spotkanie formacyjne w sobotę, 19.11 o godz. 18.00. Rodziców tej młodzieży zapraszamy na spotkanie informacyjne w czwartek, 17.11 o godz. 19.00 w kawiarence.
 4. Po przeżytych rekolekcjach wiele osób zdeklarowało pisemnie gotowość adorowania P. Jezusa w Najśw. Sakramencie. Na ich prośbę adoracja czwartkowa może być do godz. 24:00.
 5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to uroczystość patronalna także Liturgicznej Służby Ołtarza. Po Mszy św. o godz. 10:30 ponowimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 6. Także w przyszłą niedzielę poświęcimy książeczki do nabożeństwa dzieciom I-komunijnym podczas Mszy Świętej o godz. 12:00.
 7. Również za tydzień zapraszamy na spotkanie z artystą rzeźbiarzem p. Michałem Kubiakiem, twórcą płaskorzeźby naszego patrona św. Maksymiliana. Pragniemy to spotkanie wpisać w świętowanie naszego 50-lecia jako wspólnoty. Artysta przybliży nam historię powstania tego dzieła, które w prezbiterium towarzyszy naszej modlitwie. Spotkanie rozpocznie się w kościele po Mszy o 17:00, a po części prezentacyjnej przewidujemy też ciąg dalszy w kawiarence.
 8. Wymienianki roczne do coniedzielnej modlitwy za zmarłych można składać do soboty, 26.11. w biurze parafialnym najlepiej w godzinach otwarcia, ewentualnie po Mszach Świętych w dni powszednie. Ich omadlanie rozpoczniemy od I niedzieli Adwentu (27.11.)
 9. Małżonków zachęcamy do udziału w konferencji dla małżeństw pt. „Wierni przymierzu”, która odbędzie się 26.11. w Domu Jubileuszowym Jana Pawła w Fordonie. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 10. Warto sięgnąć po prasę katolicką. Dziś Przewodnik Katolicki podejmuje trudny i bolesny temat apostazji: dlaczego dokonują jej celebryci i mówią o tym publicznie? Także o tym, jak nie dać się zmanipulować w gorączce przedświątecznych zakupów oraz o nowym programie duszpasterskim Kościoła w Polsce. Polecamy też papieskie L`Osservatore Romano.
 11. W najbliższą środę, 16.11. odbędzie się pogrzeb śp. Krzysztofa Majczaka, który niegdyś mieszkał w naszej parafii przy ul. Kormoranów. Różaniec o godz. 11:30, Msza pogrzebowa o godz. 12:00 i pochówek na naszym cmentarzu parafialnym Wieczny odpoczynek racz mu dać. Panie