Ogłoszenia na XXIV Niedzielę zwykłą (11.09.2022)

 1. Zachęcamy do złożenia podpisów poparcia dla projektów ustaw: 1) o zmianie ustawy o rencie socjalnej dla osób niepełnosprawnych (chodzi o jej podniesienie, bo dziś wynosi ona 1217 zł; oraz 2) w obronie chrześcijan (chodzi o ochronę prawną obiektów kultu, symboli i obrazów religijnych, a także osób wierzących wyrażających swoje przekonania religijne). Oba projekty można poprzeć osobistym podpisem na stoliku w kruchcie.
 2. Rodziców oraz dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 11.09. Rozpoczniemy je Mszą Świętą o godz. 12.00. Obecność obowiązkowa.
 3. We wtorek 13.09. zapraszamy na różaniec fatimski bezpośrednio po Mszy wieczornej w połączeniu z nabożeństwem do św. Maksymiliana.
 4. W środę, 14.09. przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Będzie to dla nas ogólnopolski Dzień Modlitwy za Ukrainę i jej mieszkańców. Różaniec o godz. 17:30 oraz nabożeństwo do Matki Bożej Nieust, Pomocy ofiarujmy w tej intencji.
 5. Uczniów z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz ze szkół ponadpodstawowych, którzy pragną przystąpić do bierzmowania, zapraszamy na Mszę Świętą w niedzielę 25 września o godz. 17.00. Po Mszy św. obowiązkowe spotkanie ws. przygotowania do bierzmowania w bieżącym roku szkolnym.
 6. Światowe Dni Młodzieży to spotkanie katolickiej młodzieży z całego świata, by wspólnie się modlić i wspierać w wierze. Papież Franciszek zaprasza młodych do Lizbony w dniach od 1 sierpnia do 6 sierpnia 2023 r. Księża naszego dekanatu pragną zaprosić młodzież do wspólnego wyjazdu oraz duchowego przygotowania. Wszystkich chętnych pragnących uczestniczyć w ŚDM w Lizbonie zapraszamy w piątek, 30 września na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej spotkanie.
 7. Katechezę przedmałżeńską z tańcem rozpoczniemy w poniedziałek, 10.10. w naszej kawiarence. Przekażcie wiadomość młodym i zachęcajcie. Szczegóły: na ulotkach, które można pobrać ze stolika przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „Aktualności”.
 8. Stowarzyszenie Alwernia działające przy ul. Dworcowej 87 zaprasza małżeństwa lub rodziny na bezpłatną terapię z dwoma psychoterapeutami. Szczegóły na plakacie lub pod nr. tel. 693 670 565.
 9. Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 20-21.10. br. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub biurze parafialnym.
 10. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego. „Walka z wiatrakami?” Niektórzy rodzice decydują: nasze dziecko nie będzie miało smartfona – i bywają w tej decyzji osamotnieni. Czy walka ze smartfonem w ręku dziecka jest z góry skazana na niepowodzenie? Oraz czy sekularyzacja może okazać się szansą dla ewangelizacji. Jest tez o Kazachstanie, który czeka na Papieża i o syntezach synodalnych – głosy ze świata; Jest także w środku bezpłatny dodatek – poradnik dla rodziców pt. „Dzieci w wirtualnej sieci”.
 11. W ostatnich dniach przeszła do wieczności śp. Daniela Woźniak-Cieszewska, l. 74, z ul. Motylowej. Data pogrzebu nie została jeszcze ustalona. Wieczny odpoczynek…