Ogłoszenia na XXIII Niedzielę zwykłą (04.09.2022)

 1. Zgodnie z zapowiedzią Żywy Różaniec spotka się dzisiaj (w niedzielę, 04.09.) po Mszy Świętej o 10:30 w kawiarence.
 2. Od I niedzieli września Msza Święta popołudniowa powraca na godz. 17:00.
 3. Wszystkich zainteresowanych adoracją Najśw. Sakramentu w naszym kościele zapraszam na spotkanie konsultacyjne dotyczące organizacji adoracji: we wtorek, 06.09. o godz.19:30 w kawiarence. W przypadku grup formacyjnych i apostolskich – proszę, aby były choć 2 osoby reprezentujące każde środowisko.
 4. Kolejna Msza Święta w int. osób uzależnionych i ich rodzin – w środę o godz. 18:00.
 5. W czwartek, 08.09., obchodzimy Uroczystość Narodzenia Najśw. Maryi Panny. Dla Kościoła bydgoskiego jest to uroczystość patronalna i odpustowa ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości. Zachęcamy do nawiedzenia naszej katedry.
 6. W II piątek miesiąca, 09.09., zapraszamy na kolejną Mszę Świętą wotywną ku czci Ducha Świętego z podziękowaniem za Jego dary i w intencji uzdrowienia wszystkich na niej obecnych.
 7. W piątek również zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie oazowe: dzieci Bożych o godz. 16:30, a młodzieży po Mszy wieczornej.
 8. Pierwsza powakacyjna randka małżeńska w sobotę, 10.09. o godz. 20:00. Zapraszamy!
 9. Rodziców oraz dzieci, które w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 11.09. Rozpoczniemy je Mszą Świętą o godz. 12.00. Obecność obowiązkowa.
 10. Narasta fala wyłudzeń i oszustw metodą „na policjanta”, „na wnuczka” i „na pracownika opieki zdrowotnej”. Policja ostrzega seniorów, aby nie stali się ofiarą takich oszustw! Ze stolika przy wyjściu z kościoła można pobrać ulotkę nt. sposobów działań sprawców takich czynów oraz postępowania w takich przypadkach.
 11. Katechezę przedmałżeńską z tańcem rozpoczniemy od poniedziałku 10 października w naszej kawiarence. Przekażcie wiadomość młodym i zachęcajcie. Szczegóły już wkrótce na plakatach i stronie internetowej.
 12. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy afiliowany do Akademii Teologicznej w Warszawie zaprasza na studia teologiczne dające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Rekrutacja trwa do 14 września. Więcej informacje na plakacie.
 13.  Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego: m. in. jak to się stało, że ubogi chłopiec z górskiej wioski, syn lewicowca, trafił na tron św. Piotra, a od dziś i na ołtarze? Z badań wynika, że powodem odchodzenia z Kościoła nie są jedynie zmiany społeczno-kulturowe: zanikają dotychczasowe sposoby przekazywania wiary. Czy ludzie szukają w Kościele odpowiedzi na ważne dla siebie pytania? Motywacja do nauki – skąd ją wziąć? Synodalna synteza krajowa – potrzeba przeczytania ze zrozumieniem; Kierunek Lizbona – o przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży.
 14.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty przeszli do wieczności: śp. Krzysztof Kuliberda, l 41, z ul. Dzięciołowej; śp. Stefan Imiołek, l. 78, z ul. Czyżykowej i śp. Halina Kubanek, l. 67 z ul. Grunwaldzkiej. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie
 15. Wszystkim osobom, zarówno z naszej parafii, jak i spoza niej, które rozpoczynają dzisiaj 33-dniowe przygotowanie do zawierzenia się Maryi serdecznie błogosławię.