Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę zwykłą (31.07.2022)

 1. Sierpień – miesiąc abstynencji może być dla kogoś czasem ważnej decyzji o zerwaniu z alkoholem, dlatego potrzebna jest nasza modlitwa połączona z postem od alkoholu. Wspólnota AA zaprasza na mitingi otwarte w środy (z wyjątkiem świąt) o godz. 19:00 w salce na parterze. W najbliższą środę, 04.08. Msza Święta w int. osób uzależnionych i ich rodzin o godz. 18:00.
 2. W poniedziałek i czwartek – Msze wieczorne będą w kaplicy dnia codziennego: we wtorek, środę i I piątek miesiąca – zachowujemy je w dużym kościele ze względu na nabożeństwa. Po Mszy wieczornej (i nabożeństwie) – okazja do adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 19:30. Zapraszamy!
 3. W tym tygodniu: we wtorek, 02.08. możemy (pod zwykłymi warunkami) zyskać odpust „Porcjunkuli” za nawiedzenie jakiegoś kościoła franciszkańskiego lub parafialnego.
 4. W I czwartek miesiąca: modlitwa o powołania do służby podczas Mszy Świętej o 18:00 i adoracji Najśw. Sakramentu, która potrwa do 21:00.
 5. W I piątek miesiąca, 05.08. spowiedź dla wszystkich od godz. 17:00, a po Mszy wieczornej także adoracja Najśw. Sakramentu w int. parafii i Ojczyzny do 21:00.
 6. I sobotę miesiąca – Godzinki maryjne o godz. 6:30. a po Mszy porannej także nabożeństwo wynagradzające wg życzenia Matki Bożej z Fatimy. W tym dniu przeżywać będziemy święto Przemienienia Pańskiego.
 7. Spotkanie Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę, 07.08. po Mszy o godz. 10:30 w kawiarence. Bardzo prosimy o obecność!
 8. Zbliża się uroczystość Patrona naszej parafii, więc od najbliższego piątku, 05.08. rozpoczniemy nowennę do św. Maksymiliana i przez kolejne dziewięć dni, po Mszy wieczornej (w niedzielę – po Mszy o 10:30), będziemy się modlić się do naszego Patrona i poznawać go lepiej, by przygotować się do uroczystości ku jego czci. A w dniu naszego odpustu, w niedzielę, 14.08. główna Msza Święta – suma odpustowa, na którą przybędą pielgrzymi będzie o godz. 18:00, a przewodniczył jej będzie Ks. Bp Krzysztof.
 9. Comiesięczna wizyta duszpasterska u chorych będzie przed naszą uroczystością odpustową.
 10. W zeszłą niedzielę na pomoc Ukrainie ks. Dominik Fiszer zebrał po Mszach 12 325 zł. Serdeczne „Bóg zapłać” za taką ofiarność.
 11. Młoda matka samotnie wychowująca dziecko poszukuje pokoju w zamian za opiekę nad osobą chorą lub starszą. Kontakt w biurze parafialnym.
 12. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który zawiera dodatek – modlitewnik „5 minut z Bogiem” na sierpień. W numerze m.in. o sierpniu jako miesiącu trzeźwości – z pytaniem o nowe argumenty w tej sprawie; a także „Horyzont możliwości” – pielgrzymowaniu drogami św. Jakuba; „Synodalny rachunek sumienia” – c.d. tym razem o problemach, z jakimi trzeba się zmierzyć; „21 dni bez narzekania” – to propozycja kuracji od malkontenctwa czyli właśnie plagi narzekania oraz ciekawa rozmowa nt. modlitwy Ojcze nas. Czytajmy!
 13. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy pięknej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji.