Ogłoszenia na XVII Niedzielę zwykłą (24.07.2022)

 1. Witamy serdecznie pośród nas  ks. Dominika Fiszera, kapłana pracującego w diecezji odessko-symferopolskiej na Ukrainie. Dziękujemy za pomoc i posługę słowa Bożego i ofiarności naszych parafian polecamy .zbiórkę, którą ks. Dominik prowadzi po Mszach Świętych.
 2. Zgodnie z zapowiedzią, dziś, w przeddzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. błogosławimy pojazdy po Mszach o 10:30, 12:00 i 20:30. Kto chce mieć pobłogosławiony pojazd, niech podjedzie przed drzwi główne kościoła od strony ul. Grunwaldzkiej, tj. w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Take jutro po Mszach będzie możliwość pobłogosławienia pojazdów.
 3. Jutro pamiętajmy w modlitwie o naszym Ks. Biskupie w dniu Jego imienin.
 4. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza do wspólnej modlitwy dziś od godz. 20:00, a o 20:30 Msza Święta w intencji tych dusz.
 5. Pamiętajmy o duchowej łączności z pielgrzymami z naszej diecezji, którzy do 31.07. zdążają na Jasną Górę.
 6. Od jutra Ks. Wojciech wraz z 28 pielgrzymami z naszej parafii udaje się na pątniczy szklak św. Jakuba (camino de Santiago). Wyruszą z hiszpańskiego Oviedo, przejdą tzw. „camino primitivo” do Sanktuarium św. Jakuba. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 7. W tym tygodniu: we wtorek, 26.07. – wspomnienie śś. Joachima i Anny, rodziców NMP, we wtorek, 28.07. – św. Szarbela: po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo z błogosławieństwem olejami św. Szarbela. W piątek, 29.07. – wspomnienie śś. Marty, Marii i Łazarza – przyjaciół P. Jezusa.
 8. Diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca, odbędzie się na Piaskach, w Sanktuarium MB Trzykroć Przedziwnej, w sobotę, 30.07., o godz. 11:00. Będzie przewodniczył Bp Krzysztof. Zapraszamy nie tylko wspólnoty Żywego Różańca.
 9. Biuro Pielgrzymkowe „Frater” zaprasza na 3-diową pielgrzymkę w świętokrzyskie zakończoną udziałem w uroczystości upamiętnienia żołnierzy niezłomnych, w dniach 2-4.09.br. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 10. Czytajmy prasę katolicką. W Przewodniku Katolickim m. in. „Co na mówi Synod?” – jaki obraz naszego Kościoła wyłania się z syntez diecezjalnych. A także: „Co mogę zmienić w mojej modlitwie?” oraz „Lekarstwo na klerykalizm” – rozmowa z bp. nominatem Piotrem Przyborkiem: o fascynacji Ziemią Świętą i archeologią, o chrześcijaństwie jako stylu życia; a także z Joanną Niedbalską, z poradnictwa rodzinnego w Fordonie o tym, że Bóg „mieszka” w miłości małżonków. Za tydzień Przewodnik wraz z modlitewnikiem 5-minut z Bogiem na sierpień.
 11. W ostatnich dniach przeszedł do wieczności: śp. Edward Tokarczyk, l. 75, ul. św. Maksymiliana Kolbego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie
 12. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych wakacji.